Реал с гол №500 на "Бернабеу", Юве пак се изложи

Галатасарай и Манчини шокираха Конте и компания

по статията работи: Иво Вецев | 03.10.2013 | 00:14

Реал Мадрид се реабилитира до известна степен на своите фенове, след като тази вечер записа убедително представяне и прегази Копенхаген с 4:0 на "Сантяго Бернабеу" в мач №100 на Кристиано Роналдо в европейските клубни турнири.

Вечерта беше специална за него, след като той ознаменува своя празник с два гола, с които вече има цели 5 само в два мача в Шампионската лига. Така той изравни постижението на Филипо Индзаги с фланелката на Милан. Головете му паднаха в 21' и 65'.

Анхел Ди Мария пък затвърди добрата си форма и след асистенция за втория гол наниза сам следващите два в 71' и 90'.

Реал Мадрид пък вече има 503 гола на свой терен в Шампионска лига, като следващият в класирането е Байерн Мюнхен на почти 200 гола от постижението на "белия балет", който оглави еднолично групата с 6 точки. Ювентус има 2, а Галатасарай и Копенхаген са с по 2. Съставите на двата отбора днес може да видите на този линк. Най-интересното от този двубой пък може да видите в Sporta.bg

Ювентус и Галатасарай поделиха точките след вълнуващо равенство 2:2 на "Ювентус Арена" в Торино в мач с две лица - далеч по-предпазлива игра преди почивката и куп емоции след паузата.

Дидие Дрогба откри резултата в лишеното от важни събития първо полувреме, след като се възползва от груба грешка в защита на Леонардо Бонучи. Националът на Кот д'Ивоар бе точен в 36-ата минута, с което продължи традицията да бележи на Юве, след като вкара и в двата мача с екипа на Челси срещу "бианконерите" през 2009-та година.

За Дрогба пък това бе 41-ви гол в Шампионската лига.

Попадението бе под номер 350 за Галатасарай в европейските клубни турнири. "Старата госпожа" пък допусна гол в 4-ти пореден сблъсък от Шампионската лига, след като преди това имаха 5 поредни сухи мрежи.

Фабио Куалярела бе спънат в наказателното поле на гостите в 76-ата минута и Артуро Видал изравни с мощен удар от отсъдената дузпа - 1:1. 12 по-късно Андреа Пирло сложи топката на главата на Куалярела и той с пронизващ изстрел осъществи пълен обрат - 2:1.

За съжаление на домакините, още в следващата атака на Галатасарай колективна грешка в защитата на "Старата госпожа" позволи на Умут Булут да разстреля Джанлуиджи Буфон от чиста позиция в пеналтерията за крайното 2:2.