Станислав Манолев дебютира с 90 минути за Фулъм

Българинът получи и жълт картон при равенството 0:0 с Норич

по статията работи: iNews.bg | 09.02.2013 | 18:57

Националът на България Станислав Манолев записа официален дебют за новия си тим Фулъм, след като днес преотстъпеният от ПСВ футболист изигра цял мач при равенството 0:0 като гост на Норич в среща от 26-ия кръг на Премиършип. Благоевградчанинът бе декориран и с жълт картон в заключителните минути.

В отсъствието на титулярния десен бек на Фулъм Саша Ритер, Станислав Манолев стартира като титуляр в схемата на мениджъра Мартин Йол. Димитър Бербатов се възстанови от последната си травма и също изигра пълни 90 минути срещу "канарчетата", като заедно с Уго Родайега и Брайън Руис трябваше да притеснява отбраната на Норич.

Така Фулъм записа осмо равенство от началото на сезона и събра актив от 29 точки, колкото има и Норич. Двата тима продължават да заемат позиции в средата на таблицата.

Първото полувреме на "Кароу Роуд" предложи посредствен футбол, като чистите шансове пред двамата вратари Марк Бън и Марк Шварцер реално липсваха. Може да се каже, че най-добрият шанс за първите 45 минути се отвори пред домакините, като това се случи след само 5 минути игра. Гаридо намери Бекио на изгодна позиция, но Шварцер отрази опасността.

Димитър Бербатов често се връщаше по-назад, за да играе с топката, като през първата част българинът бе разкървавен след неприятен удар в носа от футболист на Норич.

Станислав Манолев от своя страна действаше предпазливо в дебюта си във Висшата лига, като българинът рядко минаваше центъра на терена. През първото полувреме Манолев се отличи с важна намеса в пеналтерията на "котиджърс", когато навременно изби опасна топка пред Марк Шварцер.

Второто полувреме започна с възможност за Фулъм, когато опит да отбележи направи Уго Родайега. Таранът обаче бе блокиран добре от Майкъл Търнър.

И в следващите десет минути Фулъм продължи да бъде по-активният тим на "Кароу Роуд", като явно Мартин Йол се беше поскарал на своите футболисти. В 48' Бън парира изстрел на Сидуел, а в 54' отново "котиджърс" бяха по-близо до първи гол. Димитър Бербатов опита да намери Родайега, но отклонената топка попадна право в Брайън Руис. Той светкавично стреля, но този път Басонг пресече решително пътя на кълбото.

Фулъм продължи да създава по-добрите шансове за гол, като в 67' отново Брайън Руис не успя да отбележи. Бившият футболист на Твенте получи подаване от Дъф, но не бе ефективен в стрелбата си. В 72' Станислав Манолев почти намери Брайън Руис с чудесна идея за пас, но Басонг пресече навременно.

До края на срещата голове в двете врати така и не последваха, като три минути преди края Станислав Манолев получи и жълт картон, извършвайки нарушение срещу футболист на домакините.

• Сега Хрусковците 26-сериен анимационен...
  • 15:15 Красивата Япония документален филм
  • 15:45 Телепазарен прозорец
  • 16:00 Бързо, лесно, вкусно
  • 16:55 България в 60 минути с Мариана...
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване