Стилиян Петров с гол и асистенция за равенство на Астън Вила

Манчестър Сити продължава с победите, Болтън и Мартин Петров със загуба

по статията работи: Краси Киров | 29.10.2011 | 19:11

Капитанът на Астън Вила и българския национален отбор Стилиян Петров се разписа с прекрасен удар за тима си и подаде за втория гол в драматичния дуел със Съндърланд, завършил 2:2. Стенли откри резултата в 20-ата минута на "Стейдиъм ъф Лайт", но Конър Уикъм успя да изравни за "черните котки" в 38-ата.

След почивката "виланите" желаеха повече победата и по-често притискаха опонентите си в собствената им половина, като всяка атака преминаваше през Петров. В крайна сметка в 85-ата минута българинът центрира от пряк свободен удар в близост до наказателното поле, а над всички се извиси Ричард Дън, за да прати кълбото в мрежата - 1:2.

Статично положение позволи и на домакините обаче да се доберат до второ попадение, като Стефан Сесеньон бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и материализира сервирана топка от страна на Себастиян Ларсон.

Така "виланите" заемат 8-ма позиция в класирането и имат актив от 14 точки, докато Съндърланд остава с 9 пункта на 16-то място.

За съжаление на Стилиян Петров и съотборниците му отново си пролича старата слабост на Астън Вила да не може да отбранява аванса си в резултата, като в днешната среща на два пъти позволи изравняване. Заради този недостатък отборът продължава да бъде лидер в импровизираната класация на съставите в Премиършип, които са загубили точки след преднина в головете.

В 20-ата минута Петров получи топката на около 16 метра от вратата на домакините, но въпреки че се намираше в неособено удобна позиция за стрелба, отправи техничен и прецизен удар, с който матира Симон Миньоле - 0:1.

По най-елементарния начин обаче Съндърланд стигна до равенството в 38-ата минута чрез Уикъм, който бе оставен да стреля отляво в наказателното поле и прати топката неспасяемо за Шей Гивън - 1:1.

Стенли сложи топката на главата на Дън в 80-ата минута, за да стане резултата 1:2, но ентусиазмът на "черните котки" и стихийният им натиск се оказаха достатъчни, за да се стигне до меле в пеналтерията на гостите и точен удар на Сесеньон за крайното 2:2. Със спечелената точка Астън Вила остава на 9-то място с 12 точки.

Мартин Петров започна като титуляр при загуба на неговия Болтън с 1:3 като гост на Суонси. Марто игра до 52-та минута, като не успя да помогне на своя отбор да стигне до нещо повече в този мач.

Домакините откриха резултата в 49-та минута след като Джо Алън бе точен след центриране от пряк свободен удар. Минута преди това Рикардо Гарднер получи втори жълт картон за Болтън и остави своите с човек по-малко. Суонси стигна и до втори гол в 57', когато точен бе Скот Синклер. Дани Геръм си отбеляза автогол и върна някакви шансове за гостите, но се реваншира в последната минута и сам оформи крайното 3:1.

Отборът на Манчестър Сити затвърди първото си място в Премиършип с нова победа във Висшата лига.

"Гражданите" надделяха с 3:1 над тима на Уулвърхямптън в среща от 10-ия кръг на английското първенство. След разгрома над Юнайтед миналата седмица футболистите на Сити трябваше задължително да вземат трите точки срещу "вълците" за да затвърдят позицията си на лидер в шампионата.

В последните 15 минути домакините дори играха с човек по-малко заради изгонването на Венсан Компани, но успяха да се доберат до победата след като Адам Джонсън вкара още един гол в продължението на мача.

Мениджърът Роберто Манчини остави Марио Балотели на резервната скамейка за сметка на Серхио Агуеро и Един Джеко.

"Гражданите" започнаха с пропуские си още във втората минута, когато вратаря Хенеси трябваше да спасява удар на Самир Насри. Малко след това удара на Джеко от близо излезе в аут. Малко по-късно и Агуеро пробва своя късмет с лек удар, но вратаря Хенеси отново бе на висота. Воле на Силва бе добре блокирано от защитник преди края на полувремето.

В началото на втората част Манчестър Сити постепенно наложи своята воля. Един Джеко нямаше проблеми да вкара първия гол след като вратаря Хенеси сбърка фатално и не успя да изчисти добре топката, и тя попадна в босненеца след рикошет в Агуеро.

В 67-та минута Сити стигна до втория си гол. Давид Силва стреля много опасно от границата на наказателното поле, но вратаря Хенеси изби топката в краката на Коларов, който бе точен за 2:0.

15 минути преди края на мача Венсан Компани фаулира в наказателното поле Кевин Дойл и получи директен червен картон. Гостите пък бяха наградени с дузпа и Стивън Хънт бе точен от бялата точка за 2:1. Това даде някакви шансове за футболистите на Уулвърхямптън, които се опитаха да стигнат до точката.

Марио Балотели се появи в игра и помогна за отбелязването на третия гол. Италианският национал подхвана контра атака от своята половина, след което намери Яя Туре, който подаде на Адам Джонсън и той с мощен удар от 25 метра оформи крайното 3:1.

В класирането Манчестър Сити продължава да води с актив от 28 точки, с 5 повече от втория Манчестър Юнайтед.