Стоилов обясни причините за загубата на "лъвовете" в Армения

Липсата на дисциплина у някои играчи е провалила националите

по статията работи: Даниел Любомиров | 12.10.2013 | 19:51

Старши треньорът на Ботев (Пд) Станимир Стоилов даде мнението си за причините за загубата на българския национален отбор от Армения вчера и цялостния неуспех в световните квалификации.

Мъри е категоричен, че отборът демонстрира прогрес и заслужава единствено поздравления, но посочи малките детайли, които са спънали Пеневата чета по пътя поне към класиране за бараж.

"На някои футболисти им липсваше дисциплина в определени мачове. Визирам картоните, които си изкарахме в мача с Дания и мача снощи", заяви Стоилов, визирайки червения картон на Иван Бандаловски срещу "червения динамит" при равенството 1:1 в София и изгонванията на Николай Бодуров и Станислав Дяков в Ереван.

"Смятам, че отборът ни се представи много добре, да не кажа отлично, но за съжаление не измъкнахме нищо от това гостуване. Все пак, демонстрирахме сериозно израстване", каза още по темата Мъри.

Ботев (Пловдив) срази с 3:0 Нефтохимик "като гост" в реванша от 1/16 финалите на Купата на България, въпреки че срещата се изигра на стадион "Христо Ботев". Голмайсторът на "канарчетата" Иван Цветков се завърна в игра през второто полувреме и дори реализира третото попадение в мрежата на безпомощните "шейхове".

"Имаше добри неща в мача, хубава и заслужена победа. Добре е, че някои играчи, които не попадат често в състава, играха 90 минути.

Всички нападатели играха под нивото си, с изключение на Иван Цветков. Не съм доволен от атакуващите играчи. Пресилихме нещата с Иван, защото резултатът от първия мач го позволяваше, иначе той не е готов дори за 45 минути игра, има само няколко дни тренировки", каза Мъри.