Тежка вечер за Арсенал, радост за Юнайтед

"Артилеристите" може да изпуснат върха

по статията работи: Даниел Любомиров | 29.01.2014 | 00:00

Временният лидер в английската Висша лига Арсенал се провали в опита си да постигне успех като гост на Саутхямптън и допусна равенство 2:2, което може да се окаже скъпо в стремежа на "артилеристите" да се преборят за титлата с Манчестър Сити, Челси и Ливърпул.

"Топчиите" от Лондон изиграха слабо първо полувреме и изостанаха в резултата в 21-ата минута, когато Жозе Фонте даде аванс на Саутхямптън. Оливие Жиру в 48-ата и Сантяго Касорла в 52-ата осъществиха светкавичен обрат за Арсенал в началото на втората част.

В 54-ата обаче Адам Лалана възстанови равенството, а след няколко пропуска на гостите дойде 80-ата минута, когато Матьо Фламини си изкара червен картон и остави съотборниците си да пазят равенството до края.

Арсенал има 52 точки и утре може да бъде изместен от първото място в класирането, ако Манчестър Сити спечели гостуването си на Тотнъм – тогава "гражданите" ще съберат 53 пункта.

На другия полюс бяха емоциите на стадион "Олд Трафорд", където Манчестър Юнайтед постигна очаквана и комфортна победа с 2:0 над новака Кардиф, който се намира на последното 20-то място в класирането.

Завърналият се сред титулярите Робин ван Перси откри резултата още в 8-ата минута, а в 60-ата Ашли Йънг с далечен изстрел подпечата успеха на "червените дяволи", за които това е трета поредна домакинска победа в първенството.

Дебют за Манчестър Юнайтед направи рекордната покупка на тима Хуан Мата, който само преди два дни бе представен официално като нов футболист. Испанецът, привлечен за 37.1 милиона паунда от Челси, имаше няколко добри възможности да ознаменува дебюта си с гол, но не успя да си направи такъв подарък.

Легендата на "червените дяволи" Оле Гунар Солскяер осъществи дългоочаквано завръщане на "Олд Трафорд" в качеството си на треньор на Кардиф, но напусна умислен, след като тимът му остава на дъното с 18 точки.

Юнайтед вече има 40 и диша във врата на 6-ия в таблицата Евертън (42), който загуби катастрофално по същото време 222-рото издание на градското дерби с Ливърпул на стадион "Анфийлд".