Тренто защити световната си титла по волейбол

Радостин Стойчев и Матей Казийски стъпиха за втори път на световния връх

по статията работи: Константин Симидчийски | 21.12.2010 | 20:32

Световният клубен шампион по волейбол Трентино БетКлик (Тренто) осъществи успешна защита на своя трон и продължи да доминира убедително на планетата за втора поредна година.

Начело с българския специалист Радостин Стойчев и с мегазвездата Матей Казийски в бляскавите си редици, италианският тим превзе катарската столица Доха, справяйки се с резултат 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:16) с полския СКРА (Белхатов) в директен спор за златото.

Двубоят се проведе в зала "Ал Гарафа", като зрителите в нея видяха и своеобразно повторение на миналогодишния финал, когато италианският тим бе дори по-убедителен, не давайки нито гейм на своя съперник.

На 1/2-финалите пък Тренто преодоля съпротивата на азиатския шампион Пейкан Техеран (Иран), подчинявайки го с 3:0 гейма, докато Белхатов си проправи път през аржентинския Америка (Боливар), побеждавайки го със същия резултат.

Днешният сблъсък пък започна по идентичен начин като миналогодишния, а Тренто направи две уверени крачки към златото, спечелвайки първите два гейма в мача. В третата част обаче отборът на Белхатов се поокопити и отново възроди шансовете си за обрат, намалявайки резултата на 1:2 гейма.

В четвъртата част обаче световният шампион демонстрира повече от безкомпромисна игра, давайки едва 16 точки на укрилените от частичния си успех поляци. Най-резултатен за световния шампион бе чехът Ян Щокър с 18 реализирани точки, а с две по-малко завърши Османи Хуанторена. Матей Казийски пък завърши с 13 точки за триумфа на италианците (10 от атака, 2 от блокада и 1 ас).

С успеха си БГ Тренто успя и да влезе в историята на световния клубен волейбол, превръщайки се в единственият тим на планетата, печелил титлата два пъти.

• Сега Апостолите игрален филм /България,...
  • 19:00 Последният печели...
  • 20:30 Тържествена заря-проверка по случай...
  • 21:15 БНТ представя
  • 22:15 Концерт на Владимир Ампов - Графа...
  • 23:45 Имате среща с ... Диана Любенова...
  • 00:30 100% будни сутрешно токшоу с...
  • Сега "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 20:00 "Ергенът" - романтично риалити, с.3
  • 23:30 "Разобличаване" - сериал, с.3, еп.13