Тренто с неприятна загуба в Шампионската лига

Възпитаниците на Радостин Стойчев допуснаха пълен обрат от Мачерата с 3:2 (16:25, 19:25, 25:18, 25:22, 15:9)

по статията работи: Мариян Найденов | 23.02.2012 | 09:00

Воденият от Радостин Стойчев Тренто претърпя поражение с 3:2 (16:25, 19:25, 25:18, 25:22, 15:9) при гостуването си на Мачерата в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига между двата отбора. Така домакините си върнаха за загубата със същия резултат във финала за Купата на Италия преди няколко дни.

Срещата започна добре за защитаващия титлата си Тренто и Матей Казийски и компания бързо поведоха с 2:0 гейма след 25:16 и 25:19. След това обаче волейболистите на Мачерата стигнаха до пълен обрат, за да се поздравят с крайната победа.

Капитанът на Тренто Матей Казийски изнесе поредния си силен мач и беше втори по резултатност за своя отбор с 16 точки. Другият българин в състава на Тренто – Цветан Соколов не беше титуляр, но се появи на няколко пъти в игра, като завърши срещата с 3 точки. Топреализатор в мача Стана Османи Хуанторена с 20 точки.

За домакините от Мачерата най-резултатни бяха Кристиан Савани и Игор Омърчен, които завършиха двубоя с по 19 точки.

Реваншът в "Пала Тренто" е на 1 март, а за да се класира за Финалната четворка в Лодз, Тренто има нужда от задължителен успех, а след това трябва да спечели и т.нар. "златен гейм".