Три гола не стигнаха на Арсенал за успех над Норич

"Артилеристите" имат само 2 точки преднина спрямо Тотнъм и Нюкясъл на третото място

по статията работи: Даниел Любомиров | 05.05.2012 | 16:52

Арсенал не успя да си осигури преднина от 3 точки на третото място пред градския съперник Тотнъм, след като се добра само до равенство при домакинството си на Норич, който не се бори за нищо 2 кръга преди края на Премиършип.

Мачът на "Емирейтс Стейдиъм" завърши при зрелищното 3:3, като гостите могат да съжаляват за изпуснатите изгодни положения да водят изразително още в началото на второто полувреме. В същия момент обаче Арсенал осъществи пълен обрат от 1:2 до 3:2 през втората част, но допусна изравняване в 85-ата минута, а в 94-ата Киърън Гибс пропусна да донесе успеха на "артилеристите" със слаб удар с глава от 2 метра.

Така Арсенал събра 67 точки след 37 изиграни срещи и се извисява с 2 пред Тотнъм на третата позиция, като "шпорите" още не са излезли срещу Астън Вила в своя мач от кръга. Нюкясъл също е с 65 пункта и утре приема лидера Манчестър Сити в ключов сблъсък и за двата тима.

Йоси Бенаюн откри резултата за "топчиите" срещу Норич още във втората минута, но Уес Хулахан изравни още в 12-ата. Грант Холт изведе гостите напред в 27-ата след рикошет в крака на Лоран Кошчиелни, но Робин ван Перси с два гола след почивката (72', 80') осъществи пълен обрат. В 85-ата минута обаче Морисън бе точен за крайното 3:3 и подели точките на "Емирейтс".

Срещата започна перфектно за домакините, които поведоха в резултата още с първата си атака - във втората минута Йоси Бенаюн получи доста пространство пред наказателното поле и с прекрасен изстрел завъртя кълбото в горния ъгъл на вратата за 1:0.

Гостите обаче не се стъписаха и започнаха да редят положения пред противниковата мрежа, където вратарят Войчех Шчесни направи няколко неумели намеси, но въпреки тях Грант Холт не можа да прати топката в целта.

Все пак, в 12-ата минута Норич стигна до равенството, благодарение на нескопосаната проява на Шчесни, който позволи на анемичен изстрел на Уес Хулалан да мине между ръцете му да се озове в мрежата за 1:1.

Голмайсторът на гостите се превърна в асистент за втория гол на Норич 15 минути по-късно, когато изведе Грант Холт в наказателното поле. Нападателят на новака в Премиършип не овладя кълбото особено добре, но ударът му рикошира в крака на Лоран Кошчиелни и прехвърли Шчесни, за да се озове във вратата - 1:2.

До края на полувремето домакините имаха епизодични опити да стигнат до втори гол, но не успяха да създадат чисто положение, а Норич остана с впечатлението, че е ощетен от съдията, защото имаше два неуважени апела за дузпи.

След почивката "артилеристите" започнаха да обсаждат вратата на своите гости, но демонстрираха учудваща неточност в ударите си - в 51-ата минута ван Перси центрира остро по земята, а Бенаюн не можа да засече кълбото в мрежата от близка дистанция.

В 56-ата минута отново израелецът бе на върха на атаката и бе оставен на чиста позиция, но ударът му с глава бе много слаб и не представляваше трудност за вратаря на Норич Джон Руди.

Малко преди това гостите можеха да вкарат и трети гол, но Шчесни спаси слаб удар на Джаксън, който бе останал сам срещу него.

В 71-ата минута Жервиньо проби в наказателното поле отдясно, но вместо да стреля, върна топката малко назад за ван Перси, който бе на чиста позиция - холандецът обаче не можа да нацели кълбото с неудобния си десен крак.

60 секунди по-късно ван Перси се измъкна от засадата и засече във вратата центриране на Томаш Росицки за 2:2.

Натискът на Арсенал логично доведе и до пълен обрат в 80-ата минута, а голмайсторът, естествено, бе ван Перси - Росицки с ново извеждащо подаване зад защитата намери капитана си, който с премерен удар направи 3:2.

Изненадващо обаче тимът на Норич се добра до равенството в 85-ата минута, когато Джони Хоусън пусна отличен пас към Морисън, който с фамозен удар прати топката неспасяемо в мрежата на Шчесни - 3:3!

В последната 4-та минута на добавеното време вратарят на гостите Джон Руди се превърна в герой, след като от 2 метра отрази удар с глава на Киърън Гибс.