Уругвай и Карлос Тевес разплакаха Аржентина на Копа Америка

Амбициозните домакини отпаднаха от четвъртфиналите на Копа Америка след драма с дузпи срещу Уругвай

по статията работи: Михаела Ганчева | 17.07.2011 | 11:03

Уругвай спря аржентинската мечта на тазгодишното издание на Копа Америка, побеждавайки тима на домакините с 5:4 след изпълнение на дузпи на четвъртфиналите на турнира снощи.

Срещата завърши 1:1 в редовното време, като ключов момент в битката се оказа пропускът на нападателя на "гаучосите" Карлос Тевес, който не успя да реализира третата дузпа за тима си. "Урусите" пък бяха безупречни при ударите си от бялата точка и ще продължат участието си на полуфиналите срещу Перу.

Многобройната публика в Санта Фе бе шокирана още в петата минута, когато Диего Перес прониза с глава мрежата на домакините и даде гол аванс на Уругвай. Само 11 минути по-късно обаче равенството бе възстановено от Гонсало Игуаин, който засече брилянтно центриране на Лионел Меси и върна надеждите на домакините.

Броени минути преди края на първите 45 минути "урусите" останаха с човек по-малко, след като голмайсторът им Перес получи два бързи жълти картона и напусна преждевременно надпреварата.

"Гаучосите" се опитаха да използват максимално численото си превъзходство на терена и създадоха няколко добри голови възможности в последните 15 минути на срещата. Отново Игуаин се намери в чудесна позиция за гол в 79-тата минута, но ударът му бе отлично спасен от стража на Уругвай Фернандо Муслера.

Героят за Уругвай Муслера успя да спаси тима си от разочарование в последните секунди на двубоя, отразявайки точен наказателен удар на Карлос Тервес и последвалата добавка на Игуаин.

В 87-мата минута и домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Хавиер Масчерано "върна услугата" на Перес и бе изгонен за втори жълт картон.

В продълженията на двубоя Аржентина пропусна поредна възможност да реши срещата в своя полза, но шутът на Игуаин уцели гредата на "гаучосите" . Така изключително зрелищната среща се реши с изпълнение на дузпи, при които Муслера отрази удара на Тевес от бялата точка при третото изпълнение за Аржентина.

Уругвай ще срещне тима на Перу в полуфиналите на турнира, след победата на перуанците над Колумбия с 2:0 след продължения.