Федерер надви Надал и среща Иснър на финала в Индиън Уелс

Новак Джокович бе сразен от сервиса на американеца

по статията работи: Даниел Любомиров | 18.03.2012 | 12:55

Федерер (Швейцария) се класира за финала на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ).

Поставеният под номер 3 Федерер разби големия си съперник от последните години Рафаел Надал (Испания) с 6:3, 6:4 за 91 минути.

Швейцарецът стартира отлично и взе първите три гейма. Вторият в схемата Надал успя да върне пробива, но отново загуби подаването си в осмия гейм, след което Федерер нямаше проблеми при собствен сервис. Във втората част швейцарецът сервираше за мача при 5:2, но се провали.

Надал, шампион през 2007 и 2009 и миналогодишен финалист, намали до 4:5, но за повече нямаше сили, а Федерер стигна до крайния успех с шестия си ас. Двубоят започна с голямо закъснение заради дъжда, който на няколко пъти заплашваше да прекрати мача.

"Имах добър ден в трудни условия. Не мога да не бъда доволен. Играх невероятно срещу Рафа, а той е голям шампион", коментира 16-кратният победител в турнирите от Големия шлем.

"Турнирът досега е невероятен за мен. Имам възможност във финала утре да го направя още по-специален", допълни той.

30-годишният швейцарец ще търси изравняване на рекорда от 19 титли от турнирите "Мастърс" срещу представителя на домакините Джон Иснър на финала, информира БТА.

Поставеният под номер 11 Иснър наниза 20 аса при успеха над водача в световната ранглиста и защитаващ титлата си от миналия сезон Новак Джокович (Сърбия) със 7:6(7), 3:6, 7:5(5) за 2:45 часа.

Така американецът достигна до първия си финал на турнир от сериите "Мастърс" и от понеделник ще дебютира в топ 10 на класацията на АТП.

Джокович започна добре с пробив в третия гейм, а при 5:4 сервираше за сета, но на успя. Така се стигна до тайбрек, в който мощният сервис на Иснър си каза думата и той спечели с 9:7 точки.

Сърбинът контролираше втората част, която спечели след пробив в осмия гейм, за да изравни резултата. В третия сет отново се стигна до тайбрек, който американецът спечели с 20-ия си ас в мача.

• Сега Култура.БГ предаване за култура с...
  • 12:30 Светът на жестовете
  • 14:00 Професия - документалист...
  • 14:40 "Хора и бури
  • Сега "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 13:30 "Златно момче" - сериал, с.2, еп.14...
  • 15:00 "Бараж" - сериал, еп.67