Хановер шокира Байерн, Борусия крачи смело към титлата

Лидерът Борусия Дортмунд с нова победа в Бундеслигата, Байерн пак се издъни

по статията работи: iNews.bg | 05.03.2011 | 21:34

Лидерът в немската Бундеслига Борусия (Дортмунд) направи нова решителна крачка към мечтаната шампионска титла на Германия. Тимът от областта Рур откри 25-ия кръг с победа над тима на Кьолн с минималното 1:0, като голът дойде в последната минута на първото полувреме и бе дело на Роберт Левандовски.

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен пък записа трето поредно поражение във всички турнири, след като днес воденият от Луис ван Гаал тим отстъпи с 1:3 при гостуването си на Хановер 96. Холандският наставник пък изглежда все по-несигурен за своето бъдеще, като е много вероятно да бъде отстранен от поста си преждевременно заради разочароващи резултати.

За Байерн това е втора поредна загуба в местния шампионат, след неуспеха с 1:3 срещу лидера Борусия Дортмунд, а преди няколко дни "баварците" приключиха и с участието си в турнира за Купата на Германия, отстъпвайки с 0:1 на Шалке 04 отново пред собствена публика.

По този действащият шампион на Германия остава на съкрушителните 18 точки зад лидера Борусия Дортмунд, като за "баварците" ще трябва да се борят със зъби и нокти за участие в Шампионската лига през следващия сезон. Тимът на Хановер пък записа трета поредна победа в Бундеслигата и за кратко дори се изкачи до втората позиция в таблицата, преди там да се завърне отбора на Байер Леверкузен.

"Аспирините" постигнаха класическа победа с 3:0 като домакин над тима на Волфсбург в последен двубой за деня. И трите попадения паднаха през първото полувреме, когато точни бяха Ларс Бендер, Ренато Аугусто и Щефан Кислинг.

Байер събра 49 точки, които им отреждат втора позиция, а лидер остава Борусия Дортмунд с 61 пункта. Хановер е на трета позиция с 47, а Байерн са четвърти с 42.

Ето резултати и от останалите двубои от Бундеслигата, които се изиграха днес: Борусия Мьонхенгладбах - Хофенхайм - 2:0, Нюрнберг - Санкт Паули - 5:0, Щутгард - Шалке - 1:0 и Айнтрахт Франкфурт - Кайзерслаутерн - 0:0. Утре са мачовете Фрайбург - Вердер Бремен и Хамбургер - Майнц 05.