ЦСКА победи Левски с 3:1 във Вечното дерби на българския футбол

"Армейците" с исторически успех в дома на кръвния си враг

по статията работи: iNews.bg | 26.02.2011 | 19:53  84 Виж всички снимки

Отборът на ЦСКА стигна до историческа победа на стадион "Георги Аспарухов" срещу кръвния си враг Левски във Вечното дерби на българския футбол. "Армейците" спечелиха срещата с 3:1, като поведоха в резултата с 3:0. Феновете на победителите пък бяха скандално изгонени на почивката от органите на реда, според които запалянковците са били твърде опасни и е трябвало да напуснат стадиона.

Срещата започна отлично за домакините. Още във втората минута Дембеле намери прекрасно Дани Младенов, който си поведе дълго топката и стреля в тялото на Иван Караджов от близко разстояние. В 7-ата минута отборът на ЦСКА отговори на предизвикателството, след като Милиев трябваше да избива с шпагат центриране на Спас Делев.

Като цяло първото полувреме бе доста изнервено и за двата отбора. Не липсваха грозните влизания в средата на терена, които доведоха до жълти картони до редица играчи на терена. В 33-ата минута гостите от ЦСКА поведоха в резултата. Топката бе изпратена от дълбочина в полето на Левски и стигна до наказателното поле. Там Милиев и Грийн не се разбраха, сблъскаха се, след което и Митрев излезе неразчето и подари топката на Мишел Платини, който я прати в опразнената мрежа за 0:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

Второто полувреме започна отлично за гостите, които удвоиха преднината си. В 48-ата минута се стигна до прострелно центриране в наказателното поле на Левски, с което Спас Делев се размина на сантиметри от голлинията. Топката стига на аутлинията до Нелсън, който намери оставения непокрит Платини. Бразилецът засече топката перфектно и вкара за 2:0 за ЦСКА.

В 61-ата минута се стигна до добро положение пред вратата на Караджов, който бе по-скоро наблюдател през вторите 45 минути. Топката бе центрирана към Юлу Матондо на точката на дузпата, но новото попълнение на Левски я прати високо над напречната греда на вратата на "армейците".

Само 4 минути по-късно пък Митрев трябваше за трети път да вади топката от мрежата си. Сашо Тонев подаде в наказателното поле, където Апостол Попов бе оставен абсолютно сам и вкарва трети гол, правейки резултата класически за ЦСКА. В 69-ата минута страстите на терена ескалираха и след спречкване Тонев и Йовов видяха червения картон в ръцете на Антон Генов.

В 74-ата минута Левски върна един гол. Гара Дембеле получи добър пас отдясно по атаката на домакините, стигна до аутлинията и върна кълбото в малкото наказателно поле, където Костадин Стоянов засече топката в собствената си мрежа.

До края на срещата домакините се опитаха да осъществят натиск, но опонентите им от ЦСКА стояха добре на терена и дебнеха на опасни контраатаки, с които щяха да решат срещата в своя полза.

Така отборът на ЦСКА вече има 29 точки в своя актив и се нарежда на четвърто място- на 3 зад съперника си в днешния двубой Левски, който е с 32. Лидер е тимът на Литекс с 37 и мач по-малко от преследвачите си.