Челси задържа лидерската позиция в Премиършип

"Сините" измъкнаха труден успех с 1:0 над гостуващия Стоук Сити

по статията работи: iNews.bg | 22.09.2012 | 19:20

Европейският шампион Челси остава лидер в английската Висша лига и след 5-ия кръг, след като днес "сините" постигнаха труден домакински успех с 1:0 над гостуващия Стоук Сити.

Единственият гол за лондончани падна едва пет минути преди края на редовното време, а точен изненадващо бе левият бранител Ашли Коул. По този начин Челси събра актив от 13 точки след пет изиграни срещи, което и осигурява на "сините" още поне седмица на върха във временното класиране на Висшата лига. Стоук Сити остава с 4 пункта до момента, намирайки се в долната част на класирането.

Фернандо Торес оглави атаката на Челси, а първи мач като титуляр в Премиършип записа вкаралият два гола на Ювентус Оскар. Хуан Мата, Рамиреш и Еден Азар помагаха на Торес в предни позиции, докато Оби Микел действаше с младия бразилец в средата на терена. Питър Крауч отново се извиси над всички в атаката на Стоук, докато Майкъл Оуен се появи като резерва през втората част.

През първото полувреме и двата отбора имаха някои възможности за първи гол, като и гредата помогна на домакините. В 7' Торес стреля неточно с глава, а в 19' удар на Уолтърс срещна една от гредите зад Петр Чех.

В 26' Челси разигра най-добрата си атака за полувремето, като Хуан Мата пусна брилянтен пас за Торес зад гърба на защитата. Испанецът овладя на гърди, но не успя да нацели топката при завършващия удар.

През второто полувреме Челси продължи да търси първи гол, докато Стоук изчакваше своите моменти да застраши вратата на Петр Чех. В 51' Бегович отрази хубав удар на Оскар, а в 67' отново младият бразилец не успя да преодолее вратаря на "грънчарите".

Минутите на "Стамфорд Бридж" продължиха да се нижат една след друга, като в 70' за пореден път Оскар обстрелва вратата на Бегович. Роберто Ди Матео потърси промяна на статуквото, гласувайки доверие на Виктор Моузес и Франк Лампард, а до заветния първи гол Челси стигна едва в 85'. Хуан Мата асистира чудесно за Ашли Коул, който се озова на стрелкова позиция и преодоля Бегович за крайното 1:0.

До края на двубоя Стоук не успя да стигне до изравняване на резултата, което и означаваше четвърта победа от пет срещи до момента за европейския клубен шампион.