Черноморец изненада Левски и го победи с 2:0 в Бургас

Жужу и Анеси бяха точни за домакините, които изпратиха с овации Димитър Димитров

по статията работи: Краси Киров | 16.10.2011 | 19:55
Пресслужба Черноморец

Отборът на Черноморец нанесе трета загуба на Левски от началото на първенството след като го победи с 2:0 в среща от 9-ия кръг на родната А група, играна на стадион "Лазур".

"Сините" остават на пето място със седем точки зад Лудогорец и шест от ЦСКА. Черноморец пък се затвърди на четвърто място.

Бургазлии нанесоха своя удар само за три минути в средата на втората част. Жужу и Анеси бяха точни за домакините. Иначе срещата започна вихрено и двата тима показаха много добри взаимодействия в първите 15 минути. След това темпото поспадна, но през втората част двата отбора търсеха гола и първи до него стигнаха футболистите на Черноморец.

Феновете на двата отбора подкрепиха треньора на Черноморец Димитър Димитров, който обяви че след този мач ще се лекува в Австрия. Футболистите на Черноморец дори излязоха с фланелки подкрепящи Херо в борбата му с болестта.

За първи път през този сезон Левски игра с чисто бял екип, който от този сезон е резервен. Георги Иванов отново заложи на Тодор Христов, като "сините" започнаха със същите футболисти, които донесоха успеха над Локомотив София.

Срещата започна много динамично с атаки пред двете врати. Тодор Христов центрира в наказателното поле на Черноморец в третата минута, но неговите съотборници не успяха да се възползват. Домакините отвърнаха с далечен удар на Жужу, който стреля в аут. В 10-та минута Черноморец вкара и гол, който бе правилно отменен заради засада. Жужу изпълни късо пряк свободен и топката попадна в Асис. Нападателят стреля опасно, но Илиев изби в краката на Анеси, но последния бе в засада и голът бе отменен.

Първите 15 минута двата тима показаха много динамичен футбол. След това обаче темпото на игра малко спадна и двата тима по-често грешаха в своите подавания. В 21-та минута Влади Гаджев получи удар в носа при борба за една висока топка. Наложи се националът да получава медицинска помощ на два пъти извън терена.

Постепенно и домакините започнаха да атакуват по-често тима на Левски и да го затрудняват в изнасянето на топката. Сержиньо Грийн имаше шанс да открие резултата, след като стреля опасно с глава, но топката излезе в аут. В ответната атака домакините центрираха остро в наказателното поле, но Милиев успя в последния момент да изпревари Асис. Второто полувреме играта бе на малко по-бързи обороти, като домакините започнаха повече да задържат топката в средата на терена.

Георги Иванов извади Симеон Райков и пусна Тони Калво в търсене на нещо по-интересно в предни позиции. Левски имаше добра възможност като при една контра атака в 67-та минута Дъстли Мюлдер се подхлъзна в наказателното поле и не успя да подаде на свой съотборник. В съответната контра атака обаче Жужу бе изведен перфектно и излезе сам срещу Пламен Илиев, и нямаше проблеми да открие резултата за радост на Димитър Димитров и публиката на "Лазур".

Само три минути по-късно Траян Дянков открадна топката от Сьорд Арс и премина през цялата половина на Левски. Защитникът нахлу по десния фланг, стигна до наказателното поле и центрира на главата на Анеси, който покачи на 2:0 и взриви трибуните.

Гонзо пусна в игра Иван Цветков на мястото на Тодор Христов. Левски се посъбуди малко и затрудни на два пъти вратаря Стоян Колев. Христо Йовов пробва изстрел от пряк свободен и Колев трябваше да се намесва.

Минута по-късно Тони Калво стреля силно от малък ъгъл, но топката се удари във външната част на страничната греда. Иван Цветков не уцели вратата при добра възможност, а Калво пробва още един силен удар избит от Стоян Колев.

Така Левски остава с 18 точки на пето място, докато Черноморец е четвърти с 21 точки. Лидер е Лудогорец с 25 точки пред ЦСКА с точка по-малко.