Ювентус мина през Дженоа за трети успех в Серия А

Шампионите обърнаха от 1:0 до 1:3 след почивката

по статията работи: Даниел Любомиров | 16.09.2012 | 16:48

Шампионът Ювентус продължава с перфектния си поход към защитата на Скудетото и постигна впечатляваща победа с 3:1 след обрат срещу Дженоа на "Стадио Луиджи Ферарис".

През първото полувреме домакините имаха пълно предимство по отношение на головите положения и логично откриха резултата в 18-ата минута чрез младока Чиро Имобиле. След почивката бившият нападател на "старата госпожа" Марко Бориело нацели гредата на вратата, пазена от Джанлуиджи Буфон, а малко по-късно пък Бертолачи от чиста позиция не можа да преодолее стража на "бианконерите".

Така се стигна до 61-ата минута, в която със страхотен удар от границата на пеналтерията Емануеле Джакерини изравни резултата на 1:1. В 78-ата резервата Квадво Асамоа бе повален в наказателното поле на домакините и Мирко Вучинич се разписа от отсъдената дузпа, за да обърне развоя на събитията – 1:2.

Крайното 1:3 бе оформено от самия Асамоа в 83-ата минута, но отново с дейното участие на Вучинич, който асистира на бившия халф на Удинезе.

Така след 3 кръга Ювентус вече има 9 точки, докато Дженоа записва втора поредна загуба и остава с 3 пункта.

Очаквано Юве излезе с по-експериментален състав за гостуването си, предвид мача с Челси от Шампионската лига във вторник. Симоне Пепе и Симоне Падоин бяха контузени и съответно не присъстваха в групата, но за сметка на това за първи път бяха включени Никлас Бендтнер, Лусио и Маурисио Исла.

Домакините от Дженоа затвърдиха добрите впечатления от играта си до момента през сезона и предоставиха аткративна продукция до почивката за феновете си на "Стадио Луиджи Ферарис". Марко Бориело още в 3-ата минута можеше да накаже бившия си тим, но диагоналният му изстрел премина на сантиметри от гредата.

4 по-късно Бошко Янкович от пряк свободен удар тества рефлексите на Джиджи Буфон, но в 8-ата "грифоните" можеха да съжаляват най-много за пропуснат гол. Чиро Имобиле бе изведен сам срещу вратаря на Юве още на центъра и той се впусна в предни позиции. Точно когато дойде моментът за изстрела обаче, Имобиле не нацели добре топката и я прати в аут, пропилявайки отличната ситуация.

В 18-ата минута вече нямаше прошка за Буфон и шампионите – младият Имобиле получи топката на границата на пеналтерията и въпреки че не я овладя особено добре, все пак успя много прецизно да я прати в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Ювентус като цяло демонстрираше единствено нервност в отиграванията си през първото полувреме, но все пак стигна до идеална позиция за изравнителен гол в 30-ата минута. Алесандро Матри избегна капана на засадата и се озова очи в очи с вратаря на домакините Себастиан Фрей, но от десетина метра с непохватен удар прати топката високо в аут.

Леонардо Бонучи заслужаваше червен картон в 42-ата минута за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Юрай Кучка, но реферът Роки му показа само жълт.

Втората част не започна добре за гостите и те продължаваха да изпитват трудности в защита, макар да бяха по-активни в предни позиции. В 57-ата минута резултатът можеше да бъде покачен на 2:0, когато Янкович центрира отдясно и сложи топката на главата на Бориело. Бившият нападател на Рома и Юве обаче нацели напречната греда.

В 61-ата пък домакините трябваше отново да се хванат за главите след поредния стопроцентов пропуск, като този път Бертолачи бе оставен непокрит на седем метра фронтално срещу вратата. Буфон обаче парира майсторски изстрела и по този начин спаси тима си от по-сериозно изоставане в резултата.

В следващата атака се стигна до изравняването, след като Вучинич подхвана пробив по десния фланг и центрира по земя успоредно на границата на пеналтерията. Там подаването очакваше Емануеле Джакерини, който със страхотен изстрел препарира Фрей – 1:1.

В 78-ата Юве получи право да изпълни дузпа, след като резервата Квадво Асамоа бе фаулиран от Сампризи в наказателното поле. Вучинич застана зад топката и хладнокръвно реализира за пълния обрат – 1:2.

В 83-ата се стигна и до подпечатване на победата на Юве, като този път самият Асамоа се разписа, но отново с дейното участие на Вучинич в атаката. Черногорският национал подаде отново отдясно, а бившият халф на Удинезе бе на правилното място, за да вкара отблизо за крайното 1:3.