Ювентус се измъчи срещу Трабзонспор, гръмък шамар за Аякс

Много интересни резултати се получиха в първите 1/16-финали в Лига Европа

по статията работи: iNews.bg | 21.02.2014 | 01:06

Изключително интересни резултати се получиха в първите 1/16-финални мачове от Лига Европа.

Най-голямата новина за българските фенове е победата на Лудогорец над Лацио насред "Олимпико” в Рим. Родният шампион повали италианския гранд с 1:0 след гол на Роман Безяк.

Една от най-големите изненади се получи на "Амстердам Арена”, където Аякс катастрофира срещу Залцбург, губейки с 3:0.

Така австрийците направиха реванша протоколен, а победата в Амстердам бе подпечатана с две попадения на Джонатан Сориано (14’, 35’) и Садио Мане (21’).

В друг очакван с огромен интерес двубой Ювентус взе комфортна преднина след домакински успех с 2:0 над Трабзонспор.

Победата обаче не дойде никак лесно и ако възпитаниците на Антонио Конте играят по същия начин във втория мач, то в Турция не ги очаква нищо добро.

Попаденията за "старата госпожа” бяха дело на Пабло Освалдо (14’) и Пол Погба (90+4’), като авторът на втория гол удари и греда малко преди да се разпише.

За разлика от Юве сънародниците им от Фиорентина показаха доста по-силна мотивация и надиграха датския Есберг с 3:1 като гост.

Алесандро Матри откри в 9-ата минута, но веднага след това Мартин Пушич възстанови равенството. Успехът на "виолетовите” бе подпечатан с още две попадения на Йосип Иличич в 15-ата и Алберто Акуилани в 37-ата минута.

Наполи направи 0:0 със Суонси на "Либърти Стейдиън”, при нулево реми завърши и мача между Макаби Тел Авив и Базел, който бе без контузения български национал Иван Иванов.

Украинският Днипро поднесе една от изненадите на вечерта, след като се наложи с 1:0 като домакин на Тотнъм, а единственото попадение в мача бе дело на Йевген Коноплянка, който се разписа от дузпа в 81-ата минута.

Финалистът от миналата година Бенфика също записа минимална победа с 1:0 при гостуването си на ПАОК с попадение на Родриго Лима в 59-ата минута.

Другият португалски участник на 1/16-финалите - Порто завърши 2:2 с Айнтрахт (Франкфурт) на "До Драгао”. "Драконите” водеха с 2:0 до 72-ата минута след голове на Рикардо Куарешма (44’) и Силвестре Варела (68’), но германците стигнаха до ремито с попадение на Хоселу (72’) и автогол на Алекс Сандро (77’).

Испанските отбори записаха две ремита и победа. Двукратният шампион Севиля направи 2:2 при визитата си на Марибор, а съгражданите им от Бетис стигнаха до 1:1 като домакини на Рубин (Казан).

Победа постигна само Валенсия, който до голяма степен предреши реванша с Динамо (Киев) след успех с 2: в Украйна.