Григор Димитров започна с победа в Марсилия

Гришо се класира за четвъртфиналите след убдителна победа над световния №116 Хайс Брауер

по статията работи: iNews | 23.02.2023 | 19:30
tenniskafe.com

Григор Димитров започна фантастично участието си на ATP 250 турнира в Марсилия. Поставеният под №4 българин се класира за четвъртфиналите след убдителна победа над световния №116 Хайс Брауер с 6:3, 6:2 след малко повече от час игра. По този начин Гришо прекъсна негативната си серия в Марсилия, записвайки първи успех при едва третото си участие в надпреварата. Димитров не даде много големи шансове на съперника си, който тръгна от квалификациите.

В първата част Димитров успя да реализира пробив в четвъртия гейм, повеждайки с 3:1. Веднага след това българинът спаси точка за връщане на пробива, а агресивната игра на Брауер на моменти му носеше успехи. Димитров обаче не допусна изненада и сервираше за сета при 5:3. Българинът отново спаси точка за пробив и затвори първата част след 34 минути.

Последва идентичен развой и на втория сет, като българинът проби в третия гейм и това му донесе ключово предимство. Димитров реализира още един пробив, който дойде в седмия гейм и така поведе с 5:2. На своето подаване Димитров спечели гейма на нула и сложи край на срещата.

В четвъртфиналите българинът ще се изправи срещу Александър Бублик от Казахстан (№50). Той победи представителят на домакините Грегоар Барер с 6:4, 6:2. Дотук Димитров и Бублик са се срещали четири пъти, а балансът е 2:2. Българинът загуби първите два мача, но след това записа чисти победи в Синсинати 2021 и Индиън Уелс през миналата година.

"Знаех, че той е в много добра форма през тази и миналата седмица, а и притежава страхотен сервис. Имах няколко допълнителни дни за подготовка, което е много важно, когато играеш в зала, защото трябва да свикнеш с настилката. Ще играя с Бублик, който също като мен понякога играе много особен тенис. Подготвям се ден за ден и не мисля по-напред от следващия ми мач. Това е много специален турнир за мен, защото играх тук с Жил Симон през 2009-а, когато още пробивах в световния тур. Исках да създам по-хубави спомени и направих точно това днес”, каза Димитров след мача.

• Сега БГ киновечер: Прогноза игрален филм...
  • 22:45 По света и у нас
  • 23:00 Арт детектив рубрика за лайфстайл и...
  • 23:15 Приказен бал 2023 - Златната ера на...
  • 00:35 С БНТ завинаги /п/
  • 01:35 Моят плейлист /п/
  • 02:30 Имате среща с ... Диана Любенова...
  • 03:15 Тийнживот тв филм /5 епизод/п/
  • Сега "Мега звяр" - фантастика, екшън,...
  • 23:30 "Реплики" - фантастика, екшън,...