Вълна от жалби срещу застраховките на банките

Застрахователите масово не плащат при инцидент

по статията работи: Ралица Стоянова | 16.07.2012 | 10:45

Последната година жалбите срещу застраховките "Живот" в полза на банките, сключвани при потребителски кредит, са се увеличили с над 50%.

Вълната от сигнали e заради императивната банкова политика, която задължава гражданите да плащат средно 120 лева за година на свързана с банката застрахователна компания. "Това става при условия в ущърб на гражданите. При инцидент застрахователите традиционно отказват да покрият кредита, ползвайки разтегливи и спорни понятия", алармира Явор Якимов, главен експерт към Национална асоциация за защита на застрахованите (НАЗЗ).

Фиктивни стари заболявания, непредвидени събития и непредпазливост са сред най-често срещаните обвинения и трикове, които застрахователите ползват срещу гражданите, за да не платят обезщетение. Така  платци остават без компенсация, и дори техните деца са принуждавани неоснователно да плащат кредит по 10 години или повече.

Консултантите на НАЗЗ безплатно разглеждат всеки месец по 4 – 5 нови случая, като тенденцията е жалбите да се увеличават. "Положителното е, че гражданите стават все по активни в търсене на своите права”, каза Якимов.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


6 Emily Reed 16.07.2012 | 13:25
Застрахователите по начало не са от най-ентусиазираните платци, колкото и да си коректен все намират клауза, по която да те прецакат.
5 siana todorova 16.07.2012 | 11:33
Еми да- направо трябва да ги засипят с тези жалби- само да взимат парите на хората, а после като трябва да дадат нещо насреща- никакви ги няма ;( само в БГ може да стане това
4 empty world 16.07.2012 | 11:12
"Застрахователите масово не плащат при инцидент" - изходът от така създалата се ситуация е много елементарен - просто няма да правим застраховки и готово :)))
3 empty world 16.07.2012 | 11:03
Това с тия застраховки изобщо не ми допада. Защо да тръгваш да правиш такава застраховка, като тя на практика излиза, че няма такова покритие - щом банките не искат да плащат и се правят на интересни.
2 Зорница Вичева 16.07.2012 | 11:02
Винаги измислят нещо, за да не платят застраховката. Даже знам за случай с трудова застраховка, със смърт на работник, загинал при трудова злополука и пак се правят на хитреци и отказват да платят на семейството му, за какво повече да говорим. Как в България да градим застрахователна култура и да си отделяме от малкото пари за застраховка, при положение, че застрахователите се правят на тарикати. Няма как да е процъфтяващ техния бизнес у нас. Не и за застраховките живот.
1 Лолита Набокова 16.07.2012 | 10:51
Поредните измамници са тези . То да не дава Господ да се стига до теглене на застраховката

ТВ програма

Кино

  • Сега Панорама с Бойко Василев /п/
  • 05:00 Иде нашенската музика /п/
  • 06:00 Слънце на детството двусериен...
  • 07:05 Имало едно време...предметите...
  • 07:15 Телепазарен прозорец
  • 07:30 Домът на вярата
  • 08:00 Денят започва с Георги Любенов
  • 11:00 Отблизо
  • Сега "Вкусът на България" - кулинарно...
  • 04:30 "COOLt" - лайфстайл предаване с...
  • 05:35 "Дракони: Надпревара до предела" -...
  • 06:00 "Светът на здравето" - здравно...
  • 06:30 "Древно инженерство" - документална...
  • 07:30 "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • 11:00 "Богатствата на България" -...
  • 11:30 "Светът на здравето" - здравно...
  • Сега "Съдебен спор" - предаване на NOVA...
  • 04:30 "Имение в Англия" - с уч. на Чарли...
  • 06:00 "Иконостас"
  • 06:30 "52 истории" - документална...
  • 07:30 "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Любимата на младоженеца" - с уч....
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.