Германските градове се радват на добри таксиметрови услуги

Барселона обаче е номер едно по таксиметрови услуги в Европа

по статията работи: iNews.bg | 07.10.2011 | 07:10

Клиентите на таксита в Мюнхен, Кьолн и Берлин се радват на едни от най-добрите таксиметрови услуги в цяла Европа, но плащат за привилегията високо, пише The Local, цитирайки данни на Германският клуб на автомобилистите (ADAC).

Според проучването на ADAC, проведено в 22 европейски града, Мюнхен се класира на второ място с общо 82,89 точки от 100 възможни точки. На първо място се класира Барселона – 84,61 точки.

Заключението на ADAC за таксиметровите шофьори в Мюнхен е, че те са добре облечени, не удрят в сметката и помагат с товаренето и разтоварването на багаж на клиентите си. Освен това в повечето случаи шофьорите говорят на английски. Недостатък е склонността на шофьорите понякога да карат доста по-бързо, отколкото е позволено.

На трето място в класацията се нареждат таксиметровите шофьори в Кьолн, които са оценени с 82,83 точки. Берлин е пети с 81,30 точки. Последно място в списъка заема Любляна.

Най-скъпо взимат такситата в Цюрих – 31,35 евро за седем километра пробег, а най-евтино – в Лисабон (7,98 евро за седем километра). Германските градове са в първата десетка като високо таксуване на услугата, като диапазонът на цените е 15,70 евро за Кьолн до 17,45 евро за Хамбург.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


5 Мариана . 07.10.2011 | 12:56
База за сравнение между такситата у нас и в ЕС не може да има – там таксито е лукс и цените са високи, но пък знаеш защо плащаш и винаги се возиш във возило от т.нар. "среден клас", отговарящо на определени изисквания. Ако не се лъжа преди време именно в Германия се беше появило такси с марка Порше, макар и за три дни. :)
4 Ива Хинова 07.10.2011 | 12:45
В столицата особено си е руска рулетка на какво такси ще се качиш, ако не си в час с всички уловки. Иначе най-любезни, поне докато се качиш, са такситата на централна автогара, чиито космически тарифи конкурират и тези в Цюрих, да не говорим за това колко са мизерни и потрошени повечето коли. За няма и два км. в един дъжд ме порязаха с 20лв...
3 Алекс Г. 07.10.2011 | 12:17
Ако някой не е виждал какви са такситата в Германия, значи доста е изпуснал. Там когато излезе нов модел на Мерцедес Е класа, той се поръчва веднага и шофьора започва да му върти стотици хиляди километри. В някой немски сайтове лесно могат да се намерят такива модели, които в доста случая удрят по 1 милион километра. Защо точно тази кола? Защото германците там смятат, че тя е символ на надеждност, практичност и достатъчно лукс и комфорт.
2 Станимира Георгиева 07.10.2011 | 10:08
Тука ще ти се навикат, защо не си се качил в друго такси "като си за толкова близо", ще те напсуват, ще карат като откачени, плюят и пушат, набичват някаква мазна чалга, таксито смърди често и не е поддържано, карат без колани, ако си отпред трябва да си луд да си сложиш колана, те са безсмъртни..и накрая естествено, ще ти съдерат кожата! На кое място ли сме ние? Май след Любляна.
1 Криси Митева 07.10.2011 | 10:05
"Недостатък е склонността на шофьорите понякога да карат доста по-бързо, отколкото е позволено." В повечето случаи самия ти бързаш или закъсняваш, особено в големите градове, така че не мисля, че това е недостатък.

ТВ програма

Кино

  • Сега Още от деня коментарно предаване
  • 19:00 Последният печели...
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Референдум с Добрина Чешмеджиева
  • 22:00 Любов и саможертва тв филм /5...
  • 23:00 По света и у нас
  • 23:25 Ал Хайба тв филм /12 епизод/ (12)
  • Сега "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Ергенът" - романтично риалити с...
  • 22:15 "Коя е тази песен?" - музикално шоу...
  • 23:15 bTV Новините - късна емисия
  • 23:45 "Добрият доктор" - сериал, с.6, еп.7
  • 00:45 "Спирала" - сериал, с.4, еп.2
  • 01:45 "Приятели" - сериал
  • Сега "Сделка или не" (премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Hell’s Kitchen България" (нов...
  • 23:00 Новините на NOVA
  • 23:30 "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:30 "Частни детективи" - сериал, сезон 3
  • 01:20 "Черният списък" - сериал, сезон 7
  • 02:15 "Врагът отблизо" - сериен филм
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.