Денис Ершов бе арестуван миналата година на летище Сарафово, като срещу него бе повдигнато обвинение за злоупотреби с над 1 млн. лева.
Петролният бос заяви, че не е присвоявал пари и дори е изпратил нотариална покана, за да отчете как са изразходвани средствата, които е получил.
А преди няколко дни медиите у нас гръмнаха, че се подготвят промени в състава на Съвета на директорите на "Петрол Холдинг" АД – една от най-мощните компании у нас, с активи за над 650 милиона лева. Целта е да се отстрани изпълнителният директор Митко Събев, който към момента продължава да държи 47,5%, и вписването на бившия акционер в холдинга Денис Ершов като изпълнителен директор.
И това вече е факт, според последните промени в Търговския регистър и актуалния устав на дружеството. Така бизнесменът Денис Ершов е новият изпълнителен директор на "Петрол Холдинг", като смяната в Съвета на директорите е извършена на 13 ноември в късния следобед, когато досегашното ръководство на компанията е било променено, съобщава 3e-news.net.
От него са заличени имената на Митко Събев, Орлин Тодоров и Стоян Кръстев. Така в момента в Съвета на директорите, освен Ершов, който е и представител на дружеството, влизат още Александър Мелник, Кедилерли Арарат, Цветан Димитров и Мариана Брага.
Допреди две години по 47,5% от акциите притежаваха Денис Ершов и Митко Събев. Досегашното ръководство на холдинга е било изненадано от промяната и спешно са се опитали да "ограничат щетите", обясниха запознати.
Според същия източник хората на Събев цяла нощ са търсили нотариус, който със задна дата да разпишел сделки за вътрешно прехвърляне на собственост между фирмите на холдинга. Идеята е била да се преструктурира собствеността. През 2012 г. Ершов прехвърли своите 47,5% на московския милиардер Кирсан Илюмжинов, а на третия съдружник в холдинга Александър Мелник – своите 5%.
В поредица от изявления м.г. литовският бизнесмен Ершов заявяваше, че е джиросал акциите си на Илюмжинов, но през януари т.г. той изненадващо сезира Софийската градска прокуратура, че бил измамен и че е извършен опит за кражба на акциите му.
Спорът за легитимността на провежданите общи събрания на акционерите в холдинга върви от юли 2010 г., когато е направен първият опит за вписване на промени в седалището, адреса и управлението. Те са стопирани веднага от Митко Събев, след като бе доказано, че такова събрание не е провеждано и той не е участвал във вземането на такива решения.