Строим пътища и язовири в Йемен

Може да участваме и в модернизирането на електроцентрали в страната

по статията работи: Ралица Стоянова | 17.12.2012 | 10:35
Повече за:

Български компании ще проучат възможностите за участие в модернизирането на йеменски електроцентрали. Това стана ясно по време на първото заседание на Междуправителствената българо-йеменска комисия за икономическо сътрудничество, което се проведе в Сана.

Съпредседател на комисията от българска страна е заместник-министърът на икономиката, енергетиката и туризма Иво Маринов, а от йеменска – заместник министърът на промишлеността и търговията Мухсен Ал-Некиб. В двудневната сесия участваха представители на компании от сферите на енергетиката, електрониката, военната индустрия и други, пише МИЕТ.

Обсъдени бяха още възможностите за участие на български фирми като подизпълнители в инфраструктурни проекти в Йемен, сред които пътни съоръжения, язовири и напоителни системи. Предстоят преговори между "Булгаргаз" и йеменската държавна компания Yemen LNG, на които ще се обсъди възможността за доставки на втечнен газ от Йемен през гръцки и турски терминали.

Двустранното икономическо сътрудничество може да бъде засилено чрез доставка на български медикаменти и лекарствени субстанции, машини, селскостопанско оборудване и оборудване за хранително-вкусовата промишленост, консерви, месо, изкуствени торове, напоителни системи и машини, инсталации за водни сондажи.

В началото на 2013 г. в София ще бъде организиран и двустранен бизнес форум.

Първото заседание на Междуправителствената българо-йеменска комисия за икономическо сътрудничество приключи с пописването на двустранен протокол. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


4 kaloyan ivanov 17.12.2012 | 11:47
Я, виж ти, това звучи наистина доста интересно. Ами дано, тъй като и без това строителния бизнес у нас е в застой, а така ще се генерира някаква заетост и не лоши приходи от тая работа на гурбет.
3 крива вежда 17.12.2012 | 11:46
Това би било страхотно за българския строителен бранш, където са заети доста български граждани, които иначе бих стояли без работа и на борсата, защото в последните 1-2 години няма кой знае колко строителство.
2 нелепо съвпадение 17.12.2012 | 11:32
Ако това се осъществи, ще даде поле за работа на адски много строителни фирми, които в последните години нямак кой знае колко работа, и разбира се - много работни места.
1 Марияна Петрова 17.12.2012 | 10:37
Брей, браво на тези български компании. Това е доста добра крачка напред за тях, а и за популяризиране на страната ни. Надявам се да се справят добре, защото ни градят име пред света по този начин.

ТВ програма

Кино

  • Сега Последният печели...
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Панорама с Бойко Василев
  • 22:00 Любов и саможертва тв филм /8...
  • 23:00 По света и у нас
  • 23:25 Децата на другите игрален филм...
  • 01:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • Сега bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Живот на кантар" - състезателно...
  • 22:00 "Коя е тази песен?" - музикално шоу...
  • 23:00 bTV Новините - късна емисия
  • 23:30 "Добрият доктор" - сериал, с.6,...
  • 00:30 "Спирала" - сериал, с.4, еп.5
  • 01:45 "Приятели" - сериал
  • 02:10 bTV Новините /п./
  • Сега Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Хубава жена" - с уч. на Ричард...
  • 22:30 Новините на NOVA
  • 23:00 "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:00 "Частни детективи" - сериал, сезон 3
  • 01:00 "Черният списък" - сериал, сезон 7
  • 02:00 "Врагът отблизо" - сериен филм
  • 03:00 "Наследство" - сериен филм /п/
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.