През деня в понеделник до обед ще е предимно облачно,но следобед над планинските райони от Западна и Централна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на почти цялата страна, ще паднат валежи, придружени от гръмотевици, като ще има условия и за градушки.
Ще духа слаб до умерен вятър от югоизток. Максималните температури в страната слабо ще се понижат и ще са между 17°C и 22°С.
Екипът на MeteoBalkans издава предупреждение за опасно време, които са валидни за понеделник.
Времето в София
До обед ще преобладава разкъсана облачност и температурите в столицата ще се повишат. Ще духа слаб югоизточен вятър.
Следобед облачността бързо ще премине в купесто-дъждовна и ще започнат валежи от дъжд. Очакваме и гръмотевична дейност.
Минималните температури ще са около 8-9°С, а максималните – между 18-22°С.
Времето по планините
Планините няма да са подходящи за разходки и туризъм!
До обед времето по планините ще бъде предимно облачно. Следобед ще развива купесто-дъждовна облачност и на много места, предимно в планинските райони в Рило-Родопския масив и Централна България, ще превали дъжд, а над 1800 метра – и сняг.
Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11°C, на 2000 метра - около 2°C. Следобед ще духа силен източен вятър. Остава висока опасността от лавини!
Времето по Черноморието
До обед ще преобладава разкъсана висока облачност. Следобед ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност и на места по Южното Черноморие ще превали дъжд. Ще духа силен югоизточен вятър.
Максималните температури ще бъдат между 15°C и 16°C. Температурата на морската вода очакваме да е около 7-9°C. Вълнението на морето – до 2-3 бала.
Времето на Балканите
Област от ниско налягане ще определя динамичното време над целия полуостров. До обед над по-голямата част от Балканите ще има разкъсана висока облачност, но следобед на много места ще превали и прегърми.