МВнР към българските журналисти в Украйна: Бъдете изключително предпазливи!

Напомня се, че в Киев вече има случай с убит журналист

по статията работи: Мая Александрова | 20.02.2014 | 14:15
МВнР към българските журналисти в Украйна: Бъдете изключително предпазливи!
AP/БТА

МВнР призовава българските журналисти, които отразяват събитията в Украйна, да бъдат много предпазливи.
Във връзка с вътрешнополитическата ситуация в Украйна през последните дни редица български медии вече изпратиха или планират да изпратят свои представители за отразяване на събитията в страната.

МВнР призовава българските журналисти, които се намират или възнамеряват да пътуват до Украйна, да проявяват бдителност и изключителна предпазливост при изпълнение на своите служебни задължения с оглед на рисковата ситуация.

От ведомството припомнят, че в резултат на сблъсъците в Киев има пострадали журналисти, сред които и един смъртен случай.

МВнР съветват родните журналисти да носят със себе си своите задгранични паспорти и журналистическите си карти, които да предоставят на правоохранителните органи при проверка.

Външното министерство настоятелно препоръчва на представителите на български медии да информират посолството преди или след своето пристигане в Киев, както и да оставят координати за връзка.

В случай на необходимост от съдействие или при инцидент, те следва да се свържат с посолството. Адресът е: П.К. 01001, гр. Киев, ул."Госпитальная" 1, телефон (денонощен): +38044 246 72 37; +38044 246 76 72; факс: +38044 235 51 19; Е-mail: Embassy.Kiev@mfa.bg.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


4 viktor viktorov 20.02.2014 | 16:53
Нека българските журналисти отразяващи събитията в Украйна бъдат предпазливи, за да не се стига до неприятни инциденти, обстановката там е крайно критична.
3 Emily Reed 20.02.2014 | 15:37
Въпреки временното примирие наистина е добре родните журналисти да внимават, тъй като обстановката е наистина критична.
2 кученцето пиджи 20.02.2014 | 14:52
"МВнР към българските журналисти в Украйна: Бъдете изключително предпазливи!" - Това е много добър съвет, защото всеки ден виждаме колко опасно си е да си в Украйна в момента !
1 Viktor Ivanov 20.02.2014 | 14:48
Така е, българските журналисти трябва да бъдат изключително бдителни и внимателни, предвид положението в Украйна, дано никой повече не пострада и е крайно време да преустановят размириците и положението в страната да се нормализира.

ТВ програма

Кино

  • Сега Говори сега следобеден блок
  • 19:50 Разкажи ми приказка предаване за...
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:30 След новините
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Цветето на моята тайна игрален филм...
  • 22:50 По света и у нас
  • 23:05 Студио Х: Смъртта на един негодник...
  • Сега bTV Новините - централна емисия
  • 19:30 bTV Репортерите - поредица за...
  • 20:00 ПРЕМИЕРА: "Бригада Нов дом" -...
  • 22:15 "Диагноза: Секси!" - комедия...
  • 00:30 "Неомъжена и леко луда" - комедия...
  • 02:20 "Приятели" - сериал
  • 02:50 "Вкусът на България" - кулинарно...
  • 03:25 "Древно инженерство" - документална...
  • Сега Новините на NOVA - централна емисия
  • 19:20 Темата на NOVA
  • 20:00 "Доктор Дулитъл" - Робърт Дауни...
  • 22:00 "Трансформърс: Последният рицар" -...
  • 01:00 "Живият хаос" - с уч. на Том...
  • 03:00 "Представи си това" - с уч. на Еди...
  • 04:40 "Любов в сърцето" - с уч. на Джен...
  • 06:00 "Иконостас"
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.