Предлагат отнемане на шофьорската книжка при 5 леки нарушения

За бързи наказателни постановления настоява депутатът от РБ Гроздан Караджов

по статията работи: iNews.bg | 16.05.2015 | 14:00
Предлагат отнемане на шофьорската книжка при 5 леки нарушения

В Закона за движението по пътищата трябва да се въведе понятието "системен нарушител" и примерно при пет леки нарушения през годината да се отнема шофьорската книжка. Това предлага председателят на парламентарната комисия по транспорт, информационни технологии и съобщения и депутат от Реформаторския блок Гроздан Караджов.

По Нова телевизия той съобщи, че е внесъл поправка в поректозакона, който в момента се гледа в пленарна зала, да се отнема книжката на водачите на автомобили при определен брой нарушения за определен период. Идеята му бе подкрепена и от бившия директор на КАТ Алекси Стратиев.

"За мен пътят на по-нататъшно повишаване на наказанията не води до по-добър резултат. Достигнат е лимита на превенция на този наказателен способ", коментира Караджов.

Депутатът е инициатор и на предложението нарушителите своевременно да си получават наказателните постановления, а не наказанията им да се протакат с години. Караджов обмисля да предложи и вариант, при който наказателният фиш да се смята за служебно връчен, ако извършителят не се яви в КАТ да си го получи.

Алекси Стратиев пък препоръчва мобилните камери като спешна и ефективна мярка за борба с пътните нарушения. "Нужно е да заработят мобилните камери, което най-вероятно трябва да се случи до 10 дни. Добре е МВР да увеличи автомобилите на КАТ, които са оборудвани с камери, за да може те да контролират", каза бившият шеф на КАТ.

 

Според него стационарните камери на КАТ в България са "смешно" малко – само 25. Стратиев не разбирал "безумието", когато трябва да се контролира скоростта по пътищата, това задължително да се обозначава по всякакви възможни начини - със знаци, табели, светлини, интернет и т.н., заяви той.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


1 ДАНТО КАРАДЖОВ 16.05.2015 | 15:29
a когато правят УБИЙСТВА ПИЯНИ - ДАЖЕ НЕ ГИ СЪДИТЕ ЗАЩОТО СА ВАШИ НЕДОРАЗВИТИ В ГЛАВИТЕ НАСЛЕДНИЦИ

ТВ програма

Кино

  • Сега Уча, зная и играя детско шоу
  • 15:30 Рико, Оскар и мистериозният камък...
  • 17:00 Това го знам детско куиз шоу
  • 18:00 Имате среща с ... Диана Любенова...
  • 18:45 Спорт ТОТО
  • 19:00 С БНТ завинаги
  • 19:50 Разкажи ми приказка предаване за...
  • 20:00 По света и у нас
  • Сега "Руса амбиция" - комедия,...
  • 16:30 "120 минути" - публицистично...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 19:40 "Защо, господин министър?" -...
  • 20:00 "Аз обичам България" - забавна...
  • 22:00 "Джон Уик 4" - екшън, криминален,...
  • 01:30 "Ще дойде ден" - криминален,...
  • 03:20 "120 минути" - публицистично...
  • Сега "Споделени мечти"- комедия,...
  • 16:00 "Да хванеш гората" - документална...
  • 16:30 "На фокус с Лора Крумова" -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 19:40 На фокус след новините
  • 20:00 "Като две капки вода" (нов сезон) -...
  • 23:00 "С пълна газ" - с уч. на Даниел...
  • 01:30 "Докато светът сънува" - с уч. на...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.