Сняг до сряда, после идва студ

От 0 да 10 градуса, най-топло - по Черноморието

по статията работи: iNews | 17.12.2018 | 09:00

Облачността днес ще е плътна над цялата страна. В западната половина на страната ще се разкъсва на моменти през деня, но за кратко. Валежите от сняг ще са слаби и предимно в Централна Северна България. На изток ще вали дъжд. Заради захлаждането в Добруджа дъждът там през деня постепенно ще преминава в сняг, предаде Нова тв.

Снежната покривка ще достигне около 10 сантиметра в областите Ловеч, Плевен, Велико Търново и Габрово. Затова там е в сила предупреждение в жълто за опасно време.

Температурите днес ще са най-ниски в Северозапада. През целия ден там ще е под нулата. Иначе през деня термометрите в страната ще се колебаят между 0 и 10 градуса. Най-топло ще бъде по Черноморието.

В планините – валежите от сняг ще са в западните планински масиви. На изток ще вали дъжд. Температурите през деня – от минус 6 градуса по най-високите върхове до около 3 градуса в по-ниското.

Времето остава динамично в следващите 48 часа. Пореден средиземноморски циклон носи нова порция влага, който в комбинацията с ниските температури във височина отново ще е причина за валежи и от дъжд и от сняг - най-интензивни днес ще са в Италия. За цялата страна е в сила оранжев код за опасно време.

Валежите се придвижват на изток. У нас ще ги видим и усетим във вторник. По-интензивно ще вали сняг в западните и централните части на страната. На изток ще вали предимно дъжд. В нощта срещу сряда и дъждовете и снеговете ще започнат постепенно да спират навсякъде.

Температурите падат в хода на седмицата. Очакваме най-студено да е след средата на седмицата, когато минималните сутрин и вечер ще са около минус 5 – минус 6 градуса.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Религията днес /п/
  • 05:40 Телепазарен прозорец
  • 05:55 Денят започва сутрешен блок с...
  • 09:20 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 11:00 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 12:00 По света и у нас
  • 12:25 Новини на турски език
  • 12:30 Светът на жестовете
  • Сега "120 минути" - публицистично...
  • 05:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 06:00 "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • 09:30 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Комиците и приятели" - комедийно...
  • 13:30 "Присъда" - сериал, с.2, еп.64 /п./
  • 15:00 Премиера: "Плен" - сериал, с.1,...
  • Сега "Не забравяй, че те обичам" - с уч....
  • 05:20 "Пресечна точка" - публицистично...
  • 06:00 "Здравей, България" - сутрешен блок
  • 09:30 "На кафе" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Наследство" (премиера) - сериен...
  • 13:30 "Свободна да избира" (премиера) -...
  • 15:00 "Лабиринт към щастието" (премиера)...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.