"Бърза помощ" хоспитализира стачкуващ служител на БДЖ

Кирил Руменин не издържал на гладната стачка и вдигнал високо кръвно

по статията работи: Ивайло Ачев | 06.12.2011 | 13:38

Заради влошаване на здравословното състояние един от стачкуващите служители на БДЖ в Перник е бил настанен в болница, съобщават от КНСБ и КТ "Подкрепа".

Кирил Пенчов Руменин се включи към гладната стачка на колегите си, която започна още в неделя (4 декември). Състоянието му обаче се влошило и се наложило екип на "Бърза помощ" да го стабилизира. Лекарите измерили кръвното му налягане, което било 180/100. Оказало се, че Руменин е диабетик. Лекарите категорично забраняват на жп служителя да продължава с гладната стачка, защото това е риск за живота и здавето му.

iNews припомня, че първите служители на БДЖ, които обявиха гладна стачка, бяха Недялка Зоева - кондуктор "Пътнически превози” район Карлово и Недко Кертов – кондуктор "Пътнически превози” район Пловдив. Кертов обаче беше принуден да прекрати стачката заради хипогликемичен пристъп.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


5 Стамена Георгиева Георгиева 06.12.2011 | 15:13
И какво става, от трима души само дамата издържа? Най-много и тя да вдигне кръвно и да приключи гладната стачка. За какво го правите бе хора, чува ли ви някой, има ли някаква полза от това? Не си тровете здравето, осъзнайте се!
4 Живка Илиева 06.12.2011 | 14:57
Диабетик да гладува си е живо самоубийство! Още повече, когато е повече от ясно, че идва ли ще отстъпят по отношение на реформите в железниците.
3 Hristo Ganchev 06.12.2011 | 14:39
Такива случки показват, че е време хората да се приберат по влаковете и гарите и да спрат стачката, защото ефект няма, няма и да има! Реформите си продължават - всички радеем за модерни железници.
2 Илиян Илиев 06.12.2011 | 14:28
Няма смисъл от гладни стачки! Никой не го интересува дали ядеш или не, но когато спреш влака всички разбират. С гладуването само може да те приемат в някоя болница и да си докараш беля!
1 Ани Г. 06.12.2011 | 14:22
Тези хора няма ли да се вразумят? Вече един човек почина, още ли жертви "трябва да се принесат" в името на тази безсмислена и изгубена кауза? Този мъж нормален ли е да включва в гладна стачка, като е диабетик...

ТВ програма

Кино

  • Сега Ал Хайба тв филм /25 епизод/ (12)
  • 00:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 00:40 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 02:15 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:10 Вечната музика /п/
  • 03:40 Българското село /п/
  • 04:10 Чешити /п/
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • Сега bTV Новините - късна емисия
  • 23:50 Премиера: "Добрият доктор" -...
  • 00:50 "Спирала" - сериал, с.5, еп.7
  • 01:55 "Приятели" - сериал, с.1, еп.24
  • 02:25 bTV Новините /п./
  • 03:00 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 05:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 06:00 "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • Сега "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:30 "Частни детективи" - сериал, сезон 4
  • 01:30 "Черният списък" - сериал, сезон 8
  • 02:30 "Врагът отблизо" - сериен филм
  • 03:20 "Наследство" - сериен филм /п/
  • 04:10 "Свободна да избира" - сериал /п/
  • 05:20 "Пресечна точка" - публицистично...
  • 06:00 "Здравей, България" - сутрешен блок
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.