Два гола на Бербатов не стигнаха на Юнайтед за обрат срещу Блекбърн

по статията работи: Мариян Найденов | 31.12.2011 | 16:50

Опашкарят Блекбърн помрачи 70-годишния юбилей на сър Алекс Фъргюсън, след като шокира с 3:2 Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд" в мач от 19-ия кръг на Висшата лига.

Българският нападател на "червените дяволи" Димитър Бербатов започна срещата като титуляр и бе главно действащо лице на терена, като в началото се превърна в грешник за своя отбор, след като извърши нарушение за дузпа, но след това блесн с нови два гола, съответно в 52-та и 62-та минута. Преди това гостите изненадващо бяха повели с 2:0 след голове на Якубу Айегбени в 15-та и 51-та минута. Крайното 2:3 бе оформено от

Блекбърн изненадващо поведе на "Олд Трафорд" след 16 минути игра, а точен бе Якубу Айегбени, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Димитър Бербатов срещу Кристофър Самба в наказателното поле.

Това попадение като че ли малко стъписа "червените дяволи, които дълго време не успяваха да създадат положение пред вратата на Марк Бън. В края на полувремето възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън на два пъти бяха близо до изравнителен го, но първо Нани не успее да преодолее вратаря на Блекбърн, а след това той спаси и удар на Хавиер Ернандес.

Блекбърн нанесе втория си удар в мача 6 минути след подновяването на играта (51'), когато Майкъл Карик се подхлъзна и изпусна Якубу Айегбени, който нахлу в наказателното поле на Юнайтед и с мощен изстрел удвои преднината на Роувърс с втория си гол в мача.

Домакините нямаха какво повече да губят и се хвърлиха в атаки, като имаха и късмета да върнат един гол във вратата на Блекбърн само минута след попадението на съперника си (52'). В прегръдките на съотборниците си се озова Димитър Бербатов, който засече с глава центриране на Рафаел да Силва за 1:2.

Българският нападател отново взриви трибуните на "Олд Трафорд" само десет минути по-късно, когато доведе нещата до 2:2 след нов гол, този път след асистенция на Антонио Валенсия и прецизен завършващ удар от точката на дузпата. Това бе шесто попадение на Бербатов в последните три мача на "червените дяволи" и общо осмо за сезона.

И когато всички на "Олд Трафорд" очакваха пълен обрат за "червените дяволи", се стигна до 80-та минута, когато младокът Грант Хенли се възползва от едно неразчетено излизане на Давид де Хеа и засече с глава центриране от корнер за крайното 2:3.

След тази загуба Манчестър Юнайтед заема втора позиция във временното класиране на Премиършип с актив от 45 точки, колкото има и Манчестър Сити, но "гражданите" са с мач по-малко. Блекбърн пък остава на 18-о място с 14 точки.