Димитър Бербатов спаси Юнайтед с нови два гола, носи драматична победа

Българинът вкара за 3:2 две минути преди края, а Юнайтед губеше с два гола преди почивката

по статията работи: Краси Киров | 25.01.2011 | 23:59

Манчестър Юнайтед постигна драматична победа като гост над тима на Блекпул в отложен мач от Висшата лига. Димитър Бербатов отбеляза две попадения за историческия обрат от страна на "червените дяволи". Юнайтед губеше с два гола преди почивката, но чудесната игра на българина не позволи на тима да запише първа загуба за сезона.

Домакините от Блекпул откриха резулата в 15-та минута, когато  Крейг Каткарт засече с глава топката след центриране на Чарли Адам. За радост по трубуните малко преди края на първото полувреме Ди Джей Кембъл удвои преднината на Блекпул. Сър Алекс реагира и пусна в игра Хавиер Ернандес на мястото на Уейн Рууни.

Гостите сътвориха своя обрат в последните 20 минути, когато настъпи моментът на Димитър Бербатов. Българинът намали резултата в 71-та минута след опасна атака и подаване на Дарън Флетчър. Само три минути по-късно Хавиер Ернандес изравни след като получи хубав пас от Райън Гигс. Моментът на Бербатов бе две минути преди края на мача, когато бе изведен в наказателното поле, финтира защитник и със силен шут прати топката в мрежата за 2:3.

С поредните си два гола Димитър Бербатов вече има 19 гола в Премиършип този сезон и води убедително пред втория Карлос Тевес. В същото време Манчестър Юнайтед увеличи преднината си в класирането пред втория Арсенал на пет точки.

В друг мач от тази вечер Стилиян Петров и Астън Вила победиха с 2:1 тима на Уигън. Капитанът на националния ни отбор бе резерва в този мач, но се появи на терена в 57-та минута.

Преди това бирмингамци, които бяха гости в този мач, поведоха с попадение на Габриел Агбонлахор в 50-та минута. Ашли Йънг удвои преднината от дузпа, а домакините се опитаха да се върнат в мача с гол на Джеймс Макрати (80').

Астън Вила вече е на 13-то място с 28 точки, догато Уигън е в зоната на изпадащите с актив от 22 точки.