Левски вкара 9 гола в първата си контрола за 2012

"Сините" не се смилиха над втородизивионния кипърски тим Агия Напа

по статията работи: Даниел Любомиров | 16.01.2012 | 17:03

Левски постигна гръмка победа над четвъртия в кипърската втора дивизия Агия Напа със 9:0 и започна по най-добрия начин контролите си от подготвителния лагер. Тони Калво реализира два гола за успеха на "сините", а по един добавиха Иван Цветков, Тодор Христов, Дарко Тасевски, Радослав Цонев и Шюрд Арш, Антонио Вутов и Борислав Цонев.

Наставникът на българския отбор Николай Костов използва две различни единайсеторки за първите и вторите 45 минути, като до почивката водеше с 4:0 и можеше да завърши мача с далеч по-изразителен резултат.

На 22-ри януари в Анталия Левски ще изиграе нов приятелски мач срещу далеч по-класен противник - Рубин (Казан).

Холандецът Арш, който реализира в 55-ата минута за 6:0, напусна принудително и вместо него четвърт час преди края на терена влезе Жак Коен.

Стартът, както и целият мач за "сините", беше силен и още в 9-ата минута Тони Калво откри резултата след самостоятелен пробив по крилото. В 24-ата минута Иван Цветков получи удобно подаване от бившия играч на Барселона и удвои преднината на Левски.

В 29-ата минута бе ред на Дарко Тасевски да се разпише - новото име в тима Нуно Пинто направи добро впечатление с бърз рейд по фланга и след негово подаване македонецът направи резултата класически.

В 33-ата минута Калво са втори път сложи името си сред голмайсторите, след като отново асистенцията бе на Цветков. Бившият ас на Пирин Благоевград пък нацели гредата малко преди края на първото полувреме.

След почивката натискът и настроението в редиците на "сините" не стихнаха и в 51-ата минута Радослав Цонев направи 5:0, като секунди по-рано Арш бе разтресъл гредата.

Холанският нападател вкара своя гол за 6:0, след като технично прехвърли стража на Агия Напа от около 20 метра. Тодор Христов се размина със седмото попадение в 65-ата минута, но 7 по-късно прати топката в мрежата след самостоятелен пробив през центъра.

Осмият и деветият гол за Левски станаха след дузпи, като за тях бяха спънати Борислав и Радослав Цоневи - в първия случай точен от бялата точка бе дебютиращият Вутов, а крайното 9:0 бе оформено от Б. Цонев.