Локомотив Пд започна със загуба предсезонната си подготовка

Локомотив се сгромоляса срещу албански анонимник

по статията работи: Иво Вецев | 24.06.2012 | 13:07

Българският европредставител Локомотив (Пд) допусна тежко поражение в първата си контрола от лятната подготовка за новия сезон.

На терена на спортен комплекс "Пири" в Банско момчетата на Емил Велев загубиха с категоричното 1:3 от албанския Теута и започна по възможно най-лошия начин подготовката си.

Емил Евелев започна с Йордан Господинов на вратата, а пред него Йордан Тодоров Юнес Бенжалюн, Борис Бисеров и Валери Георгиев. В средата оперираха Даниел Георгиев и Бенджман. Като нападател започна Тасио, а зад него действаха Илиан Йорданов, Драги Коцев и Даксон.

Началото на двубоя беше ужасяващо, след като албанският анонимник поведе в 3-ата минута. След центриране отдясно в наказателното поле Ника Анси засече топката с глава, която влетя неспасяемо в мрежата на Господинов.

3 минути по-късно положението на Даксон и компания стана още по лошо. Бисеров изпусна Дости отляво, албанският футболист нахлу в наказателното поле и с мощен удар от малък ъгъл направи 0:2.

След втория гол Локомотив заигра по-активно и владееше играта в центъра, но трудно стигаше до положения. Даксон и Коцев пробваха своя късмет с удари извън наказателното поле, но те минаха встрани от вратата.

В 30-ата минути "смърфовете" пропиляха страхотно положение, след като Тасио свали топката с глава към Йорданов, който на празна врата от 2 метра прати топката високо над напречната греда. 2 минути по-късно пък удар на Драги Коцев беше избит от голлинията.

Второто полувреме започна по-добре за Локомотив, като Велев подмени изцяло своя състав, а капитанската лента се озова на ръката на Здравко Лазаров. Той можеше да намали още в 50-ата минута, но ударът му от границата на наказателното поле мина на сантиметри от гредата.

В 57-ата минута пък положението на "смърфовете" стана още по-трагично, след като Манкаку се озова сам срещу влезлия като резерва Караджов и безпроблемно го преодоля за 0:3.

Бенжалюн и Тангане стреляха на два пъти в опит да намалят резултата, но опитите им останаха само за статистиката. Все пак в 81-ата минута Локо (Пд) успя да стигне до гол след като Лазаров центрира в наказателното поле, където резервата Георги Стефанов плонжира и стреля с глава, а топката се озова във вратата на албанските гости - 1:3.