Локо (Сф) надделя в голов трилър с Ботев

"Железничарите" нанесоха трета загуба на пловдивчани през този сезон

по статията работи: Константин Симидчийски | 20.10.2013 | 17:57

Един от фаворитите за титлата Ботев (Пд) допусна трето поражение от началото на сезона, след като днес "канарите" отстъпиха с 2:3 при гостуването на Локомотив (Сф) в мач от 13-ия кръг.

До днес Ботев имаше само две загуби в първенството, допуснати от съставите на Любимец и Берое. Воденият от Станимир Стоилов отбор обаче не бе на обичайната си висота, което и доведе до днешното му поражение на стадиона в кв. "Надежда".

Ранджелович откри за Локомотив в самото начало, но малко по-късно Луис Педро изравни. През втората част обаче Ботев се срина, а два гола на Маркиньос подпечатаха успеха на Локомотив. Вандер Виейра върна един гол в добавеното време, но това бе всичко от срещата.

Така Ботев отстъпи четвъртото си място във временното класиране на "А" група, като за съжаление на всички фенове на тима, "канарите" бяха изпреварени от своя вечен съперник Локомотив (Пд). "Смърфовете" събраха актив от 25 точки след днешния си успех над Славия, докато "жълто-черните" остават с 24.

Локомотив (Сф) пък записа четвърта победа от началото на сезона, като "железничарите" събраха 16 точки - колкото има и Берое.

Двубоят на ст. "Локомотив" стартира обещаващо, като двата отбора си размениха по един гол още в първите 15 минути.

Още в 6' "железничарите" откриха резултата. Гаел центрира точно от левия фланг, а Ранджелович скочи най-високо, отклонявайки кълбото в мрежата зад Стаховяк - 1:0.

Радостта на домакините обаче не трая дълго, защото още в 15' Ботев възстанови равенството. Луис Педро и Валери Домовчийски осъществиха добро двойно подаване, като холандецът бе изведен очи в очи с Галев. "Деветката" бе прецизен и матира вратаря за 1:1.

През втората част голове също не липсваха, но попаденията бяха единствено във вратата на пловдивчани. Още в 54' Локомотив излезе напред в резултата, след като футболист на Ботев си отбеляза автогол. Маркиньос навлезе в пеналтерията на "канарите" и падна, но все пак успя да стреля, а Веселин Минев настъпи топката, която се озова в мрежата на Адам Стаховяк - 2:1.

В 69' попадение с глава на Бобан Грънчаров бе отменено, а само минути по-късно Локомотив успя и да увеличи аванса си. В 72' голямата звезда на домакините Маркиньос успя да изпревари Адам Стаховяк, като националът чукна кълбото в опразнената мрежа за 3:1.

В добавеното време резервата Вандер Виейра върна един гол за Ботев, но "канарите" вече нямаха нужните минути на разположение, за да измъкнат поне точка.