МТСП забавило плащанията по три схеми

Обещават да изплатят парите възможно най-скоро

по статията работи: Елена Кирилова | 27.03.2013 | 14:36
МТСП забавило плащанията по три схеми
iNews/Радила Радилова

Има забавени плащания по три схеми на Министерството на труда и социалната политика, съобщи заместник-министърът Ваня Стойнева, цитирана от агенция "Фокус”.

По думите на Стойнева става дума за забавяне на плащания към доставчици на обучение, както и към работодателите, които изплащат възнаграждение на младежите.

Задължението към доставчици на обучение е по програмата "Аз мога”, свързана със заети лица, обясни заместник-министърът. Целият бюджет на програмата е 51 млн. лева. До момента са изплатени 38,5 млн. лева, а забавените плащания възлизат на 2,5 млн. лева.

Втората схема, по която има подобно забавяне, е "Аз мога повече”. Нейният бюджет е 100 млн. лева, но са изплатени 26,7 лева. Забавените са 1,7 млн. лева.

Бюджетът на третата програма "Младежка заетост” е 35 млн. лева, от които са изплатени 10 млн. лева. 2,5 млн. лева пък са забавените плащания към работодатели.

По думите на Стойнева от министерството са поели ангажимента до средата на април да бъдат изплатени всички забавени плащания.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


4 подут венец 27.03.2013 | 16:01
Обещават да изплатят парите възможно най-скоро - младите хора трябва да им се намери постоянна работа, това е един от най-сериозните проблеми пред следващото правителство.
3 otec natanail 27.03.2013 | 15:39
Хем ги има парите, хем се знае, че са си твои, документално и на практика, пък не можеш да ги вземеш...това нещо май много не са го доизкусурили.
2 viktor viktorov 27.03.2013 | 15:05
Дано се разплатят поне до средата на април, както обещават.
1 Мария Мерудия 27.03.2013 | 14:41
Обещания само...за кой ли път.

ТВ програма

Кино

  • Сега Търси се нова майка тв филм...
  • 07:00 Имало едно време...предметите...
  • 07:15 Телепазарен прозорец
  • 07:30 Библиотеката
  • 08:00 Денят започва с Георги Любенов
  • 11:00 Туризъм.бг
  • 11:30 Опитай света... с Ханес
  • 12:00 По света и у нас
  • Сега "Древно инженерство" - документална...
  • 07:30 "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • 11:00 "Вкусът на България" - кулинарно...
  • 11:30 "Светът на здравето" - здравно...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "На един черпак разстояние" -...
  • 15:30 "Приятели" - сериал
  • 16:00 "COOLt" - лайфстайл предаване с...
  • Сега "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 07:30 "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Костенурките нинджа" - с уч. на...
  • 14:30 "Момичето на отбора"- с уч. На...
  • 17:00 "Съдби на кръстопът" - предаване на...
  • 18:00 "Ничия земя" - предаване
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.