Меси подобри рекорда на Герд Мюлер, Барса разгроми Малага с 4:1

В мач от отложения 20-и кръг на Примера дивисион „блаугранас" разби с 4:1 Малага, а Лионел Меси подобри рекорда на Герд Мюлер от 67 попадения в един сезон, реализирайки хеттрик и гол №68 през този сезон във всички турнири

по статията работи: Иво Вецев | 02.05.2012 | 23:02

В мач от отложения 20-и кръг на Примера дивисион Барселона разби с 4:1 Малага, а Лионел Меси подобри рекорда на Герд Мюлер от 67 попадения в един сезон, реализирайки хеттрик и гол №68 през този сезон във всички турнири.

Бомбардировача поставя своя рекорд (67 гола) през далечната 1972-а година, а аржентинският маг е първият футболист от 40 година насам, който изобщо се доближава до головете на немеца, а тази вечер успя и да го задмине.

Противно на очакванията първата по сериозна ситуация беше пред вратата на започналия като титуляр на мястото на Валдес Пинто. Санти Касорла проби през центъра и бе фаулиран. Зад топката, която бе поставена на около 22 метра, застана Дуда. Той стреля силно и технично с левия крак, а коженото кълбо срещна дясната греда.

Все пак Барса се поактивизира и стигна до опасна ситуация в 14-ата минута. Тогава Лео Меси изведе Иниеста, който нахлу в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията. Точно преди защитник да стигне до топката, Пуйол успя да изпревари всички и засече топката неспасяемо във вратата - 1:0.

Барселона продължи да владее положението след гола, но така и не съумяваха да материализира своя превес. Вместо това Малага погледна по-смело към вратата а Пинто. След хубава атака на гостите в 27-ата минута топката се озова в краката на Гамеш по дясното крило, той центрира в наказателното поле. Там, между Пуйол и Масчерано се промъкна Рондон, който засече прекрасно топката с глава и я насочи неспасяемо в домакинската врата - 1:1.

Въпреки че не изглеждаше на себе си Барселона отново успя да стигне до гол. Иниеста проби през центъра на отбраната на Малага, а Гамеш го фаулира. Останаха спорове дали нарушението не е на границата на наказателното поле, но съдията отсъди дузпа в полза на "блаугранас". Зад топката застана Лионел Меси, който за разлика от мача с Челси този път реализира - 2:1. Това беше и гол №66 за аржентинския маг, който гони пореден голово постижение - това на Герд "Бомбардировача" Мюлер, който държи рекорда за най-много голове за един сезон в Европа - 67.

В края на полувремето Малага можеше отново да изравни, но Сеск Фабрегас успя да блокира удар на Рондон в 41-ата минута, а в следващата атака на гостите отново нападателят беше в центъра на събитията. Той получи топката, проби в наказателното поле, но пасът му не достигна до играч в светъл екип.

Второто полувреме започна доста мудно и за двата отбора, но все пак в 58-ата минута Барселона получи правото да изпълни втора дузпа. Меси получи топката в наказателното поле, но не успя да овладее по най-добрия начин. Дуда успя да играе с топката, но събори и аржентинеца. Съдията отсъди 11-метров наказателен удар, а Меси реализира втория си гол в срещата, изравнявайки Герд Мюлер по голове за един сезон - 3:1.

След попадението гостите се активизираха и влезналият като резерва Нистелрой можеше бързо да върне своите в мача, но от непосредствена близост пропусна. В 64-ата минута обаче всичко в срещата приключи. Иниеста изведе по перфектен начин Меси, който матира защитата и вратаря и на празна врата реализира своя хеттрик, с което подобри рекорда на Герд Мюлер от 67 попадения в един сезон - 4:1 и гол №68 през сезона за футболния гений.

До края на двубоя събитията на терена не се промениха, Барса продължаваше да владее топката, но до по сериозни положения не се стигаше. Мануел Пелегрини пък вкара някои от резервите, тъй като предстоят доста тежки мачове за Малага, която се бори за участие в Шампионската лига догодина.

Гуардиола, който кара последните си мачове начело на каталунците, извади Иниеста и направи Меси капитан в двубоя, в който стана най-резултатния футболист в европейските първенства за всички времена.

Загубата оставя Малага на 4-а позиция с 55 точки, като отборът има същия брой точки като Валенсия, но "прилепите" са с мач по-малко. Леванте пък сбърка фатално срещу Сарагоса и остава на пета позиция с 52 точки.

Барса си остава втора и в момента е на 4 точки от първия Реал Мадрид, но "кралския клуб" излиза след минути срещу Атлетик Билбао в Катедралата и ще се опита да спечели титлата още тази вечер.