Нова кървава баня в Истанбул (ДОПЪЛНЕНА 3 + ВИДЕО)

Поне 28 загинали и 60 ранени след избухването на 3 бомби и стрелба на международното летище „Ататюрк”

по статията работи: iNews.bg | 28.06.2016 | 23:54

Пореден кървав атентат в Турция. Тази вечер а международното летище "Ататюрк” в Истанбул са избухнали 2 бомби. В резултат на взривовете са загинали 28  души. Първоначално се съобщаваше за 10 жертви. До момента се знае и за поне 60 ранени. Състоянието на шестима от тях е много тежко.

По данни на турското министерство на правосъдието терорист-самоубиец първоначално е открил огън по хората на летището, след което се е взривил. В това отношение обаче наличната към момента информация се разминава. Някои медии съобщават за двама терористи, които са задействали двете бомби. Според други има и трети, който все още се укрива някъде на летището. Именно към него се насочват подозренията, че е стрелял с автомат, докато другите двама се взривяват. Кървавата баня е започнала около 22:00 ч. българско време.

На летището вече са пристигнали множество пожарни, линейки и полиция. Всички полети са анулирани, самолетите се пренасочват към други летища или се връщат обратно от аерогарите, от които са излетели.

По заповед на премиера Бинали Йълдъръм е сформиран кризисен щаб. Както се е случвало многократно и преди, властите въведоха временно информационно затъмнение върху ситуацията с атентата.

Малко преди това стана ясно, че бомбите са били взривени в залата за пристигащите на терминала, обслужващ международните полети.

По последните официални данни от турските власти преди да бъде въведено медийното затъмнение, терористите на летище "Ататюрк" са били трима. Единият се е взривил на входа на терминала, вторият - на изхода, а третият - на паркинга в съседство. Според разказ на един от очевидците, публикуван в Twitter, един от атентаторите дори се е взривил докато полицай се е опитвал да го обзвреди. Униформеният го е притиснал към земята и в този момента терористът е активирал бомбата.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 02:15 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:10 Отблизо /п/
  • 04:10 Зала на славата: Верка Стоянова /п/
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:10 Книга на книгите 4 анимационен филм...
  • 05:40 Телепазарен прозорец
  • 05:55 Денят започва сутрешен блок с...
  • Сега "Спирала" - сериал, с.5, еп.1
  • 01:55 "Приятели" - сериал, с.1, еп.18
  • 02:25 bTV Новините /п./
  • 03:00 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 05:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 06:00 "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • 09:30 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • Сега "Частни детективи" - сериал, сезон 4
  • 01:30 "Черният списък" - сериал, сезон 8
  • 02:30 "Врагът отблизо" - сериен филм
  • 03:20 "Наследство" - сериен филм /п/
  • 04:10 "Свободна да избира" - сериал /п/
  • 05:20 "Пресечна точка" - публицистично...
  • 06:00 "Здравей, България" - сутрешен блок
  • 09:30 "На кафе" - предаване на NOVA
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.