Прокуратурата ще иска имунитетите на депутатите, участвали в сблъсъците пред ЕК в София

Министър Митов гарантира, че структурите на МВР са подготвени да приложат цялата строгост на закона, за да не бъдат допуснати нови вандалски прояви в центъра на столицата.

по статията работи: iNews.bg | 24.02.2025 | 13:59
Прокуратурата ще иска имунитетите на депутатите, участвали в сблъсъците пред ЕК в София
Повече за:

Министърът на вътрешните работи Даниел Митов взе участие в координационна среща, проведена в Съдебната палата по инициатива на и.ф. главния прокурор Борислав Сарафов, съобщиха от вътрешното министерство. В срещата са участвали още заместник-главният секретар на главен комисар МВР Мирослав Рашков, директорът на ГД "Жандармерия, специални операции и борба с тероризма"  главен комисар Николай Николов, директорът на СДВР главен комисар Любомир Николов, председателят на ДАНС Пламен Тончев и началникът на НСО Емил Тонев.

Анализирана бе събраната информация от органите на МВР, службите за сигурност и прокуратурата във връзка с извършеното вандалско посегателство срещу сградата на Европейската комисия и Европейския парламент в столицата на 22 февруари, при което бяха ранени полицейски служители. Министър Митов посочи, че МВР активно подпомага работата на прокуратурата за установяването на всички факти и обстоятелства по досъдебните производства за вандалските и хулигански действия.

Борислав Сарафов подчерта, че прокуратурата ще търси наказателна отговорност от всички лица - участници в погазването на обществения ред. Спрямо тези, които се ползват с имунитет и за които са събрани доказателства, че са извършители на престъпления, незабавно ще се пристъпи към отправянето на искания до съответните държавни органи за осигуряването на разрешение за привличането им към наказателна отговорност.

В рамките на координационната среща бяха набелязани конкретни мерки, които правоохранителните и правоприлагащите институции следва незабавно да предприемат за недопускане на подобни противообществени прояви, целящи дестабилизация и противоречащи на правовия ред.

Министър Митов гарантира, че структурите на МВР са подготвени да приложат цялата строгост на закона, за да не бъдат допуснати нови вандалски прояви в центъра на столицата.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Денят започва сутрешен блок с...
  • 09:20 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 11:00 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 12:00 По света и у нас
  • 12:25 Новини на турски език
  • 12:35 Малки истории
  • 12:45 Телепазарен прозорец
  • 13:00 Последният печели...
  • Сега "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • 09:30 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Комиците и приятели" - комедийно...
  • 13:30 "Присъда" - сериал, с.2, еп.65 /п./
  • 15:00 Премиера: "Плен" - сериал, с.1,...
  • 16:00 Премиера: "Моите братя и сестри" -...
  • 17:00 bTV Новините
  • Сега "Здравей, България" - сутрешен блок
  • 09:30 "На кафе" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Наследство" (премиера) - сериен...
  • 13:30 "Свободна да избира" (премиера) -...
  • 15:00 "Лабиринт към щастието" (премиера)...
  • 16:00 Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.