Министерството на вътрешните работи наблюдава близо 50 интернет сайта, които рекламират забранени вещества

Превантивни мерки и контрол

по статията работи: iNews.bg | 28.02.2025 | 15:00
Министерството на вътрешните работи наблюдава близо 50 интернет сайта, които рекламират забранени вещества
Повече за:

Министерството на вътрешните работи наблюдава близо 50 интернет сайта, които рекламират забранени вещества. Това съобщи министърът на вътрешните работи Даниел Митов по време на парламентарния контрол.

"Предприемаме мерки за спирането на такива сайтове," заяви Митов от парламентарната трибуна.

Вътрешното министерство прилага комплексни мерки в борбата с наркотиците, включително засилено наблюдение в училищата. Освен това се извършва постоянен мониторинг на криминалния контингент и виртуалната среда, където се разпространяват забранени вещества.

Превантивни мерки и контрол

Според думите на министър Митов, служителите на МВР провеждат системни проверки в заведения, посещавани от непълнолетни, както и специализирани операции за залавяне на дилъри на забранени вещества.

В момента тече национална превантивна кампания, която вече е обхванала 8400 ученици в 14 области на страната. Паралелно с това министерството води разговори с куриерските фирми за въвеждане на по-строги мерки, които да възпрепятстват разпространението на наркотици чрез пратките.

Проблеми в законодателството

Даниел Митов изтъкна няколко слабости в действащата правна рамка, които затрудняват ефективната борба с наркотрафика. Сред тях са практиката образуваните разследвания за малки количества наркотици да бъдат прекратявани и налагането на условни присъди вместо ефективни.

"Работим по инициативи за подобряване на законодателството, които да направят борбата с разпространението на наркотици по-ефективна," добави министърът.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 03:45 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 04:45 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:30 Книга на книгите 4 анимационен...
  • 06:00 Пибипкащият нос детски игрален филм...
  • 07:00 Имало едно време...предметите...
  • 07:15 Телепазарен прозорец
  • 07:30 Библиотеката
  • Сега bTV Новините /п./
  • 03:00 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 05:10 "Дракони: Надпревара до предела" -...
  • 05:40 "Дракони: Надпревара до предела" -...
  • 06:00 "Светът на здравето" - здравно...
  • 06:30 "Древно инженерство" - документална...
  • 07:30 "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • 11:00 "Вкусът на България" - кулинарно...
  • Сега "Врагът отблизо" - сериен филм
  • 03:20 "Наследство" - сериен филм /п/
  • 04:10 "Свободна да избира" - сериал /п/
  • 05:30 "Лабиринт към щастието" - сериен...
  • 06:30 "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 07:30 "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.