Рони О'Съливан без никакви проблеми в първия кръг

Ракетата смаза 19-годишен аматьор

по статията работи: Даниел Любомиров | 01.12.2013 | 12:37
Рони О'Съливан без никакви проблеми в първия кръг
БТА/Xinhua

Световният шампион по снукър Рони О'Съливан се класира за втория кръг на Шампионата на Обединеното кралство – втория по значимост турнир от снукър календара, който се провежда в зала "Барбикан" в Йорк.

Ракетата нямаше никакви проблеми и спечели с безапелационното 6:0 срещу 19-годишния аматьор Рис Кларк.

След края на срещата Рони сподели, че е опитал на няколко пъти да направи максимален брейк от 147 точки, защото е имал възможността да поема повече рискове, предвид характера на двубоя.

В крайна сметка О'Съливан не успя да закове максимум – който го направи обаче, ще се превърне в автора на юбилейния максимален брейк номер 100 в историята на снукъра. Наградата за подобно постижение в Шампионата на Обединеното кралство е 55 хиляди паунда, което допълнително блазни състезателите да опитват да го постигнат. В рамките на първия кръг засега обаче никой не е успял да разчисти масата единствено с комбинации между Черна и Червена топка.

Рони О'Съливан ще се стреми да прибави 5-та корона от Шампионата на Обединеното кралство, като последният път, когато триумфира в Йорк, беше през 2007-ма година. Откакто стана световен шампион по-рано през 2013-та, Ракетата не е печелил нито един ранкинг турнир.

Все пак, О'Съливан триумфира в престижното състезание сред 16-те най-добри играчи в света "Шампион на шампионите" точно преди старта на турнира в Йорк.

Повече подробности за разгромната победа на Ракетата четете в Sporta.bg


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 04:00 Панорама с Бойко Василев /п/
  • 05:00 Иде нашенската музика /п/
  • 06:00 Омагьосаният замък детски игрален...
  • 07:00 Имало едно време...предметите...
  • 07:15 Телепазарен прозорец
  • 07:30 Домът на вярата
  • 08:00 Денят започва с Георги Любенов
  • Сега "Древно инженерство" - документална...
  • 04:10 "Вкусът на България" - кулинарно...
  • 04:40 "COOLt" - лайфстайл предаване с...
  • 05:40 "Дракони: Надпревара до предела" -...
  • 06:00 "Светът на здравето" - здравно...
  • 06:30 "Древно инженерство" - документална...
  • 07:30 "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • 11:00 "Богатствата на България" -...
  • Сега "Браво, момчето ми!" - с уч. на...
  • 06:00 "Иконостас"
  • 06:30 "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 07:30 "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Имение в Англия" - с уч. на Чарли...
  • 14:15 "Влюбване в Манхатън" (премиера) -...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.