Черноморец с победен старт в А група

"Акулите" ухапаха Черно море на стадион Лазур"

по статията работи: Иво Вецев | 19.07.2013 | 22:53

Новият сезон в българския футбол не започна по най-атрактивния начин, но Черноморец записа минимален успех с 1:0 в морското дерби срещу Черно море, започвайки успешно дългата кампания в родното първенство.

Двата отбора излгеждаха много различно от края на миналия шампионат, като имаше значителни промени и в двата състава, но възпитаниците на Димитър Димитров изглеждаха по подготвени за старта на шампионата и с добра тактическа игра спечелиха срещата.

Единственото попадение бе дело на дебютанта Атанасов в 17' след добра атака на "акулите". До края на срещата Черно море определено натискаше повече, но дефанзивната схема на Херо не позволи изненади.

Така лидер, поне до утре, е Черноморец, за когото имаше големи опасения в какво състояние ще изглежда през новия сезон заради финансовата криза в отбора. Черно море пък има още работа, след като през лятото дойдоха много играчи, които все още не са се сработили.

И двата отбора започнаха леко колебливо с грешки в средата на терена, но по-бързо в ритъм навлязоха възпитаниците на Херо, които още в 10' след двоен удар можеха да поведат, но Оливейра стреля в купа от тела.

Последваха няколко добри атаки, като в 17' те се увенчаха с успех – Маркиньос направи отличен пробив отдясно и центрира в пеналта, където Атанасов овладя с коляно около точката на дузпата и с прецизен удар прониза Георги Китанов – първи гол за сезона в А група.

Това събуди играчите на Черно море, които се хвърлиха в атаки за бързо връщане на гола. Бергонси бе близо до изравняване, но стреля в аут, а Дашев спаси хубав удар от въздуха на Райков.

През втората част повече владение на топката имаше гостуващият тим, но положенията пред Дашев не бяха особено опасни. Втората част започна с влизането на Коканов, но и то не освежи играта на "моряците". Първата ситуация пък бе пред Утара, чийто удар обаче беше избит в корнер.

Постепенно Черно море натисна, но до удари се стигаше рядко, а Гаел изпусна отлична възможност при контраатака в 61'. В 68' пък Дани Георгиев се отчете с прекрасен удар отдалеч, който обаче бе спасен от Дашев. Това беше и най-опасното положение пред вратата на домакините.

Последните 20 минути пък бяха истиснко мъчение за възпитаниците на Георги Иванов, които по еднотипен начин се опитваха да пробият защитата на Черноморец, но домакините действаха силно тактически и не позволяваха изненади пред вратата на Дашев.