Юнайтед триумфира с 2:1 в дербито на Манчестър

Манчестър Юнайтед победи градския си съперник, Димитър Бербатов влезе като резерва

по статията работи: iNews.bg | 12.02.2011 | 16:33

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна успех над своя градски противник Манчестър Сити с 2:1 в първи двубой от 27-ия кръг на Висшата лига. Попаденията за домакините бяха дело на Луиш Нани през първата част и Уейн Рууни след почивката, а едно попадение за "гражданите" отбеляза Давид Силва.

Българският нападател на "червените дяволи" Димитър Бербатов не стартира като титуляр в този двубой, но се появи в игра в средата на втората част. Срещата пък ще се запомна с феноменалното победно попадение на Уейн Рууни, който донесе победата на своя тим след рядко красив гол със задна ножица в 78-ата минута.

Двубоят започна със страхотен пропуск на Давид Силва още в 4-ата минута на двубоя. Карлос Тевес изведе чудесно своя колега очи в очи с вратаря на домакините Ван дер Сар, но Силва скъси ъгъла прекалено много и стреля покрай стража почти успоредно на вратата, пращайки топката в аут. В 11-а минута Манчестър Юнайтед отговори с опасен изстрел на Нани, но топката мина над вратата.

В последните минути на полувремето и двата тима се активизираха, но Флетчър и Нани пропиляха нови възможности за домакините, а изстрел на Силва срещна тялото на Евра, въпреки че "гражданите" имаха несправедливи претенции за наказателен удар.

Все пак малко по-активната игра на "червените дяволи" даде резултат в 41-ата минута. Далечно подаване на вратаря на домакините към Уейн Рууни бе отклонено от нападателя с глава към Райън Гигс. Уелсецът успя да намери по магически начин Луиш Нани с едно докосване, а португалецът спря топката, нахлу в наказателното поле и хладнокръвно прокара топката покрай Джо Харт, реализирайки за 1:0 в полза на своя тим.

След почивката мачът продължи в изключително високо темпо, а Юнайтед бе тима, който изглеждаше по-близо до нов гол. Противно на териториалното предимство на "червените дяволи" обаче се обърна срещу тях, когато при една контраатака в 65-ата минута Манчестър Сити успя да изравни резултата.

Пробив на Тевес намери на добра позиция Шон-Райт Филипс, той подаде към Джеко, който стреля неточно, но топката се удари в гърба на Давид Силва и промени изцяло траекторията си, оставяйки Едвин ван дер Сар безпомощен – 1:1.

В 67-ата минута на терена се появи Димитър Бербатов, заменил полузащитника Андерсон. Влизането на Митко определено оказа влияние и оживи играта на "червените дяволи", които се хвърлиха в нападание, търсейки нов гол.

78-ата минута пък със сигурност ще бъде запомнена от Уейн Рууни и всички привърженици на Юнайтед. Английският нападател отбеляза феноменален гол със задна ножица след центриране на Луиш Нани от фланга, извеждайки своя тим напред в резултата и пращайки в екстаз трибуните на "Олд Трафорд".

До края на мача Сити се опита да изравни за втори път резултата, но стабилната игра в защита не позволи на "гражданите" да измъкнат нещо от този двубой, а Юнайтед стигна до краен успех.

Благодарение на тази победа "червените дяволи" вече имат актив от 57 точки на върха в класирането на Висшата лига, докато "небесно-сините" разполагат с 49 пункта и двубой повече. На второ място със седем точки пасив и мач по-малко от Юнайтед е тима на Арсенал, който по-късно днес приема Уулвърхямптън на своя "Емирейтс Стейдиъм" в Лондон.