"Спасиха" авариралия кораб край Варна. На 11 май по време на товарни дейности плаващият под молдовски флаг "Mohammed H” се бе наклонил силно към кея.
"Операцията по изправянето на авариралия кораб "Mohammed H" на пристанище Варна-запад е приключила", съобщи изпълнителният директор на "Морска администрация" Георги Цветков.
Той обясни, че плавателният съд ще бъде преместен на друг кей, за да не пречи на работата на пристанището. Цветков каза, че корабът първо ще бъде проверен дали е мореходен, за да може да отплава от пристанището.