Google показа, че не е безсмъртна

Компанията не оправда прогнозите за размера на печалбата си в края на 2011 година

по статията работи: Ивайло Ачев | 20.01.2012 | 15:10
Google показа, че не е безсмъртна
Google
Повече за:

Може би най-популярната в света интернет компания Google за пръв път не оправдаха очакванията и регистрираха по-лошо тримесечие, отколкото прогнозираха повечето специалисти, предаде Bloomberg.

През периода октомври-декември миналата година приходите на Google са в размер на 8,13 млрд. долара, като прогнозата на Уолстрийт. Очакванията бяха за приходи от 8,41 млрд. долара. В края на 2010 година приходите бяха в размер на 6,37 млрд. долара.

Печалбата на Google е в размер на 2,71 млрд. долара или 8,22 долара на акция. За сравнение през същия период на 2010 година печалбата на компанията е 2,54 млрд. долара или 7,81 долара на акция. През последното тримесечие на 2011 година обаче прогнозите бяха за печалба от 10,49 долара на акция.

Основна причина за неизпълнението на предварителните прогнози е спадът в приходите от рекламата. Той е в размер на 8% през четвъртото тримесечие на миналата година.

 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


37 bella donna 21.01.2012 | 14:53
бъди сигурен че работят по този въпрос
36 bella donna 21.01.2012 | 14:53
Google са вечни !
35 deja vu 21.01.2012 | 11:53
Нека почакаме да видим като се разрасне мрежата Google + какво ще стане
34 свинска конференция 20.01.2012 | 20:26
още непрекъснато
33 anytime anywhere 20.01.2012 | 16:35
то има и други, които също набират скорост (Яндекс е много добра), но тук говорим за Гугъл като компания а не само като тъсачка
32 anytime anywhere 20.01.2012 | 16:33
Google още дълго ще бъдат на върха. Същото виждам, и за компании като Епъл, Интел, Самсунг, Майкрософт.
31 Владимир Кючуков 20.01.2012 | 16:33
Естествено, че не е безсмъртна! Време е да навлязат други търсачки тип P2P
30 novi horizonti 20.01.2012 | 16:25
никой не е безсмъртен, особено в бизнеса с нови технологии.
29 свинска конференция 20.01.2012 | 16:23
гугъл са смъртни! само шотландския боец е безсмъртен
28 novi horizonti 20.01.2012 | 16:14
някак си не върви да отчита загуби за разнообразие
27 Пламен Панайотов 20.01.2012 | 15:57
Ама тя са лакомии не виждаш ли? Поставили са си определени цели и си ги следват неотлъчно.
26 Пламен Панайотов 20.01.2012 | 15:55
Е, малко ли им е печалбата. Или ламтят за повече?
25 Vihra Chatova 20.01.2012 | 15:53
Вярно е, а при тях все така се развиваха до скоро. Малко разнообразие да има! Да се стреснат
24 Vihra Chatova 20.01.2012 | 15:52
какво ново? това е търсачка все пак. Просто не се реализирали очакваните печалби
23 Пламен Панайотов 20.01.2012 | 15:52
Е то не може всеки пък нещата да вървят все нагоре - няма го никъде този филм.
22 Forrest Gump 20.01.2012 | 15:49
Е, хайде сега 30 млн. на въпрос ли ще ги правят!
21 Vihra Chatova 20.01.2012 | 15:49
Така е, като си правиш сметките без кръчмаря! :)
20 novi horizonti 20.01.2012 | 15:47
Ти ако ръководиш такава компания няма ли да искаш по-високи печалби
19 David Hayemaker 20.01.2012 | 15:46
Нищо не усетили.
18 Бате Рамбо 20.01.2012 | 15:46
Компанията е на печалба, така че всичко е ок.
17 novi horizonti 20.01.2012 | 15:46
ИТ пазарът се развива много успешно, конкуренцията расте, защото има и търсене.
16 Alexander Porsche 20.01.2012 | 15:46
Да, те си ги печелят постоянно.
15 David Hayemaker 20.01.2012 | 15:46
Трябва да измислят нещо ново, за да бъде всичко окей :).
14 Бате Рамбо 20.01.2012 | 15:45
Всичко хубаво, рано или късно има своя край :).
13 Alexander Porsche 20.01.2012 | 15:45
Не може винаги да се печели. Винаги има една граница.
12 мая анкова 20.01.2012 | 15:43
алчни са
11 rozov lak 20.01.2012 | 15:37
броят всеки лев момче
10 rozov lak 20.01.2012 | 15:36
а небе те бъдеще си имат, просто не са очаквали да загубят няколко милиона или милиарда...ноо. мисля че бързо ще се компенсират
9 rozov lak 20.01.2012 | 15:35
Не е ми :)
8 gnila qbalka 20.01.2012 | 15:32
Достатъчно пари си печелят.Да не алчнет много
7 свинска конференция 20.01.2012 | 15:28
определено това е сектора който не се влияе толкова от кризата. дори смятам, че може да се окаже печеливш
6 манна небесна 20.01.2012 | 15:20
при положение, че става дума за милиарди би трябвало да го преглътнат това разочарование
5 novi horizonti 20.01.2012 | 15:17
Гугъл и другите компании от бранша на интернет и новите технологии не се влияят толкова от кризата. като е криза да не би да хората не ползват интернет
4 Георги Гантанджиев 20.01.2012 | 15:16
абе добре са си, поне имат ръст в годишните сравнения. а и бъдеще имат.
3 novi horizonti 20.01.2012 | 15:16
ами малко са , това е световна компания с хиляди служители и милиони разходи
2 Kameliq Ruseva 20.01.2012 | 15:16
Е,не може на всички други компании да им падат печлбите в тая криза,а само на Гугъл да продължава да расте вечно.Все пак те са зависими от разходите на компаниите и потребителите.
1 мая анкова 20.01.2012 | 15:15
какши са тези милиарди, малко ли са им

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.