БЧК ще дари линейка на жителите на Община Борино

Общината е единствената в Смолян, без филиал на Спешна медицинска помощ

по статията работи: Кремена Бедерева | 25.07.2012 | 07:13

Българският червен кръст (БЧК) ще дари линейка на жителите на Община Борино, съобщиха от пресцентъра.

Председателят на организацията Христо Григоров ще връчи ключовете на специално оборудвания медицински автомобил на инж. Октай Алиев, кмет на Община Борино. Община Борино, с население над 4000 жители, е единствената община в област Смолян без филиал на Спешна медицинска помощ, а 700 души от жителите й са диспансеризирани със заболявания на сърдечно-съдовата система и вероятността от спешни усложнения е много голяма.

Безвъзмездно предоставената линейка е по искане на кмета на Община Борино и ще подобри значително медицинското обслужване на жителите на общината при спешни случаи. Специализираният медицински автомобил е предоставен на БЧК от Червения Давидов щит на Израел.

На връчването на дарението ще присъстват председателят на парламентарната здравна комисия Даниела Дариткова - народен представител от Смолян, генералният директор на БЧК доц. д-р Красимир Гигов и представители на ръководството на община Борино.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


7 Тodor Todorov 25.07.2012 | 10:11
по -добре късно , отколкото никога ;)
6 apetitna parjola 25.07.2012 | 10:10
ами БЧК добре ще направи , ама защо чак сега подаряват линейка ??
5 nedostapnata moma 25.07.2012 | 09:36
какво нещо , да живееш някъде и да и да няма поне една линейка - много рисковано , ако на някой нещо му стане и не се реагира веднага , не ми се мисли ..
4 tiha paranoq 25.07.2012 | 09:27
Цяла община Борино да няма линейка ли до сега, или ставата е дала бадажа. Може да плюете по социализма, ама всяко малко драдче до около 3-4 хиляди души си имаше руска линейка.
3 kostadin papanov 25.07.2012 | 09:22
Всяка община трябва да има линейки , все пак здравето е най-важно .. стане ли нещо , трябва да се действа бързо със спешна медицинска помощ
2 Анита Кралева 25.07.2012 | 09:09
Това е много добре, здравеопазването трябва да става все по достъпно!
1 Valentin Kostov 25.07.2012 | 08:43
до къде здравната реформа докара общините - да си искат сами линейки за болните си граждани... смешна работа

ТВ програма

Кино

  • Сега Телепазарен прозорец
  • 16:00 Бързо, лесно, вкусно
  • 16:30 Светът и ние
  • 16:55 България в 60 минути с Мариана...
  • 18:00 По света и у нас
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване
  • 19:00 Последният печели...
  • 20:00 По света и у нас
  • Сега Премиера: "Плен" - сериал, с.1,...
  • 16:00 Премиера: "Моите братя и сестри" -...
  • 17:00 bTV Новините
  • 17:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 18:00 "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Ергенът" - романтично риалити с...
  • 22:15 "Колко ми даваш?" - забавно шоу с...
  • Сега "Лабиринт към щастието" (премиера)...
  • 16:00 Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
  • 17:00 "Семейни войни" (нов сезон) -...
  • 18:00 "Сделка или не" (премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Hell’s Kitchen България" (нов...
  • 22:00 "Йелоустоун" - сериал, сезон 1
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.