Баварският премиер: Няма да има сигурност докато не спрем мигрантите

Въпреки това Зеерхофер продължава да държи на съюза на неговата партия с тази на Меркел

по статията работи: iNews.bg | 30.07.2016 | 16:49

Сигурност в Германия няма да има, ако бежанската вълна продължи да залива страната със същата сила. За да подобрим ситуацията, трябва да съкратим наплива на мигранти. Това заяви Премиерът на Бавария Хорст Зеехофер, който е лидер на Християн-социалния съюз (ХСС) - по-малкия партньор в управляващия блок, ръководен от Ангела Меркел. Според него това ще бъде и предпоставка за интегрирането на тези, които вече са влезли в Германия и имат право да получат убежище на територията на Федералната република.

Зеехофер отново подчерта, че има принципни различия с канцлера Меркел, която в четвъртък, след серията от терористични нападения, пак заяви, че Германия е достатъчно силна и ще се справи с миграционната криза. Коментирайки нейната любима фраза "ние ще се справим с това", премиерът на Бавария отбеляза: "При цялото ми желание не мога да одобря това изказване. Има твърде много проблеми", предаде БГНЕС. "Не искам да лъжа обществото", подчерта Зеехофер. Баварският премиер съобщи, че много внимателно ще следи обсъжданията в Брюксел и Берлин на въпросите, засягащи осигуряването на безопасността на Германия и региона като цяло.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Бързо, лесно, вкусно
  • 16:30 Светът и ние
  • 16:55 България в 60 минути с Мариана...
  • 18:00 По света и у нас
  • 18:20 Още от деня коментарно предаване
  • 18:45 Спорт ТОТО
  • 19:00 Последният печели...
  • 20:00 По света и у нас
  • Сега Премиера: "Моите братя и сестри" -...
  • 17:00 bTV Новините
  • 17:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 18:00 "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Кой да знае?" - куиз шоу с водещ...
  • 21:30 "Коя е тази песен?" - музикално...
  • 22:30 "От местопрестъплението: Маями" -...
  • Сега Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
  • 17:00 "Семейни войни" (нов сезон) -...
  • 18:00 "Сделка или не"(премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Черешката на тортата" (нов...
  • 21:30 "Хавай 5-0" - сериал, сезон 10
  • 22:30 Новините на NOVA
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.