Баскетбол - Спорт - inews.bg

Спортист №1 на България за 2022 и 2023 г. Александър Везенков не получи шанс за изява при категоричния успех на Сакраменто Кингс над Детройт Пистънс със 131:110. Българинът пропусна три поредни мача на "кралете", след което вкара 11 точки при загубата от...
Българинът започна срещата срещу Денвър Нъгетс на резервната скамейка и се появи в края на откриващата част, като в рамките на този си престой вкара всичките си шест точки
Саша може и да не завърши дебютния си сезон в НБА в отбора на Сакраменто, където треньорът Майк Браун никак не оценява качествата му
Везенков изригна със страхотни изяви, но Кингс допуснаха болезнено драматичен обрат

17.01.2024 | 11:30
Българинът записа 14 точки, 2 борби и 1 асистенция с игра от 17 минути и 41 секунди срещу Финикс Сънс в НБА
Кингс загубиха в трилър по Хичкок, Везенков се появи колкото да не е без хич

15.01.2024 | 07:56
Саша получи шанс за изява от треньора само през третата четвърт. Тогава той престоя на терена 6:24 минути, което бе най-малкият период на игра от всички девет играчи на Сакраменто, взели участие срещу Милуоки Бъкс
Везенков вкара 11 точки за 20 минути, но Сакраменто бе унизен

08.01.2024 | 11:20
Родният национал пропусна три последователни мача на Сакраменто. Последно беше използван от Майк Браун на 1 януари
Треньорът на Кингс наглее за Везенков: Не се е изявил достатъчно

05.01.2024 | 09:40
Той просто трябва да е готов както всички останали. Например, Крис Дуарте играеше малко в началото, после не се появяваше в ротацията, а сега е титуляр, заяви Майк Браун
Треньорът на Кингс пак се гаври с Везенков, не го пусна в игра при успех над Орландо Меджик

04.01.2024 | 09:26
Отборът на Сакраменто Кингс успя да победи драматично Орландо Меджик със 138:135 след продължение в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация
Кингс се провали у дома срещу аутсайдер, Везенков не помириса паркета

03.01.2024 | 10:43
"Кралете" загубиха със 104:111, а Александър Везенков изобщо не се появи в игра
Везенков остана без точки за 7 минути срещу Минесота

24.12.2023 | 13:28
Сакраменто Кингс загуби с 98:110 у дома от Минесота Тимбъруулвс в мач от редовния сезон на НБА
Везенков вкара дежурна тройка, но Селтикс избърса паркета с Кингс

21.12.2023 | 09:45
Сакраменто Кингс отнесе здрав пердах от Бостън, като загуби със 119:144 в мач от редовния сезон на НБА
Ефективен Везенков си го изкара на опашкар в НБА

19.12.2023 | 13:30
Саша направи ново лично постижение в Националната баскетболна асоциация. Българинът овладя рекордните в кариерата си отвъд океана 7 борби при убедителната победа на неговия Сакраменто срещу Вашингтон
Везенков получи малко минути, но бе много полезен за успеха на Кингс над Оклахома

15.12.2023 | 13:01
Александър Везенков вкара три точки и овладя четири борби за десет минути игра при победата на Сакраменто срещу една от приятните изненади на сезона в НБА
Везенков бе вездесъщ за 20 минути на паркета, но Кингс загуби съседско дерби

13.12.2023 | 09:23
Българският национал и Сакраменто Кингс загубиха с 99:119 при гостуването си на от Лос Анджелис Клипърс
Везенков пренаписа историята при страхотен обрат на Кингс във Финикс

09.12.2023 | 10:14
Саша се превърна и в българина с най-много точки в един мач от Лигата на извънземните. Досега върховото постижение държеше Георги Глушков
Везенков няма спирка - изуми, нанизавайки 21 поредни тройки ВИДЕО

08.12.2023 | 14:34
Българинът упражняваше изпълненията си от тройката и показа колко добър е всъщност мерникът му
Треньорът на Кингс пак се гаври с Везенков, пусна го само 6 минути, тимът отпадна от турнир в НБА

05.12.2023 | 11:30
Сакраменто Кингс допусна първа загуба в In-Season Tournament, след като загуби със 117:127 от Ню Орлиънс Пеликанс, но поражението бе фатално
Новоизбраният градоначалник на Пазарджик осветли нагли схеми, където са потъвали общински пари

02.12.2023 | 12:21
За пример той даде волейболният Хебър, който е бил финансиран с доста средства, които са харчени безпардонно
Везенков с личен рекорд, но Кингс падна вкъщи! Саша обясни причините

30.11.2023 | 10:24
Сакраменто Кингс загуби домакинството си на Лос Анджелис Клипърс със 117:131 (27:35, 23:37, 31:30, 36:29) в мач от редовния сезон на НБА
Треньорът на Кингс засипа Везенков със суперлативи, сравни го с легендата Ману Джинобили

29.11.2023 | 14:00
"Когато той е на паркета, просто трябва да го пазиш, защото ако го оставиш да е сам, ще те накара да си платиш", кефи се Майк Браун
ВИДЕО Феноменален Везенков собственоръчно обърна Уориърс и донесе голям успех на Кингс

29.11.2023 | 10:00
Сашо не излезна дори за една секунда в четвъртата част и според мен това е така защото треньорът Майк Браун разбра че това е единственият начин отборът му да спечели, написа журналистът Иво Иванов
Везенков със силни изяви при победа на Кингс срещу Маверикс на Лука Дончич

20.11.2023 | 07:44
Това е четвърти пореден мач, в който “кралете” на Майк Браун бележат поне 125 точки
Саша Везенков игра за Кингс при бой над Лейкърс и ЛеБрон

16.11.2023 | 08:10
Българинът изигра общо 12:23 минути, в които наниза четири точки. Той вкара две точки от игра и две от линията за фаул. Кошът му от игра беше зачетен, въпреки че и Джексън Хейс оспорва
Везенков ги разби при победа на Кингс срещу Кавалиърс ВИДЕО

14.11.2023 | 09:40
Българинът изравни най-доброто си постижение от началото на кариерата си в Националната баскетболна асоциация
Везенков с кош и асистенция при слабо представяне на Кингс срещу Рокетс

07.11.2023 | 08:03
Отборът на Александър Везенков Сакраменто Кингс загуби за втори пореден път от Хюстън Рокетс - този път с 97:122
Везенков 17 минути на паркета, Кингс загуби с кош в последната секунда

02.11.2023 | 09:00
И второто поражение на Сакраменто дойде срещу Голдън Стейт, нашето момче вкара 2 точки и взе 5 борби
Везенков ще взима почти 6,5 милиона долара заплата в Кингс

01.11.2023 | 11:30
Първото място е за звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри, който ще получи 51 915 615 млн. долара през този сезон
Везенков постави ЛеБрон на колене навръх годишнина, Кингс драматично надви Лейкърс

30.10.2023 | 10:57
Българският национал изигра най-добрия си мач в Лигата на извънземните. За 18 минути на паркета той вкара 11 точки, като се отчете още с 4 борби и 1 асистенция