Безплатни прегледи за деца

В инициативата ще се включат специалисти по педиатрия, очни и УНГ болести

по статията работи: Кремена Бедерева | 02.06.2011 | 07:15

По повод 1 юни – Международният ден на детето, лекари от болница ”Царица Йоанна – ИСУЛ” и Медико-денталния център на лечебното заведение ще извършат безплатни профилактични прегледи на деца от 3 до 6 г.

Инициативата е планирана за днес и утре - 2 и 3 юни от 8,30 до 17,30 часа  като в нея ще се включат специалисти по педиатрия, очни- и УНГ– болести. Прегледите ще се извършат в Медико-денталния център "ИСУЛ - Царица Йоанна”, който се намира на V-ия eтаж над Спешно отделение на болницата. Желателно е предварително записване на телефон 02/ 9432 207 от 8,30 до 13.00 ч.

Предварителният анализ от прегледи сочи някои тревожни резултати: 83% от прегледаните деца страдат от плоскостъпие, 29 % са с проблемни (уголемени) сливици, 22% са с алергичен ринит, 10% имат ушна кал, 9,4 % са с дисфункция на Евстахиева тръба, 8,4% са с лимфаденит.

Бяха диагностицирани  и 3 случая на деца със затлъстяване, 4 случая на атопичен и един случай на слънчев дерматит, 5 деца - с далекогледство, а три от децата бяха с нелекувана остра вирусна инфекция, коментира д-р Виктория Жекова, управител на Медицински център "ИСУЛ-Царица Йоанна”.

Целта на прегледите е възможно най-рано родителите да бъдат алармирани за някои проблеми в здравословното състояние на техните деца.





Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


3 Силвия Димитрова 02.06.2011 | 17:07
Нека бъдем реалисти. Пак е похвално, че провеждат безплатно и тези профилактични прегледи. Те са полезни за ранното диагностициране на проблеми като изкривяване на гръбначния стълб, плоскостъпие, проблеми със зрението – все проблеми, за които се взимат мерки твърде късно, когато лечението е много трудно.
2 Стамена Георгиева Георгиева 02.06.2011 | 13:53
По всяко време на годината прегледите на децата трябва да са безплатни. Независимо дали е 1-ви юни или не, те са най-важни и трябва да се грижим подобаващо за тях. Достатъчно плащат родителите, поне за децата да не се притесняват.
1 Borislav Bonev 02.06.2011 | 11:13
Превенциите на някои детски заболявания, са от изключителна важност, за тяхното здраве! Така, че адмирирам безплатните прегледи. В повечето европейски държави, здравеопазването на лица до 18 годишна възраст, е напълно безплатно. Без значение настинка ли имат, или не дай си Боже - рак. Ако не се погрижиш за бъдещото поколение, на чието плещи ще разчита сегашното - каква държава трябва да си?

ТВ програма

Кино

  • Сега По света и у нас
  • 18:20 Още от деня коментарно предаване
  • 18:45 Спорт ТОТО
  • 19:00 Последният печели...
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Вечерното шоу
  • 22:00 Любов и саможертва тв филм /3...
  • Сега "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Кой да знае?" - куиз шоу с водещ...
  • 21:30 "Коя е тази песен?" - музикално...
  • 22:30 "От местопрестъплението: Маями" -...
  • 23:30 bTV Новините - късна емисия
  • 00:00 "Добрият доктор" - сериал, с.6, еп.4
  • 00:50 "Спирала" - сериал, с.3, еп.11
  • Сега "Сделка или не"(премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Черешката на тортата" (нов...
  • 21:30 "Хавай 5-0" - сериал, сезон 10
  • 22:30 Новините на NOVA
  • 23:00 "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:00 "Частни детективи" - сериал, сезон 2
  • 01:00 "Черният списък" - сериал, сезон 7
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.