Бербатов с асистенция при важен успех на Фулъм

Българският нападател подаде за първия гол при победата над коравия Уигън

по статията работи: Даниел Любомиров | 22.09.2012 | 18:57
fulhamfc.com

Димитър Бербатов асистира за първия гол на Фулъм при победата с 2:1 като гост на Уигън в оспорван сблъсък между конкуренти от средата на таблицата в Премиършип.

"Котиджърс" трябва да благодарят и на вратаря си Марк Шварцер, който ги избави от попадение на няколко пъти през второто полувреме, но от друга страна в заключителните минути на двубоя Бербатов можеше да елиминира всякаква интрига.

Българският нападател се озова очи в очи с вратаря на Уигън Али Ал Хабси, но стреля право в тялото му от шест метра и така не можа да фиксира класически резултат в мача на "DW Стейдиъм".

Иначе Бербо центрира отлично в 32-ата минута и сложи топката на главата на Уго Родайега, който с мощен изстрел наказа бившия си тим. В 67-ата пък Деймиън Дъф се възползва от добро подаване на Брайън Руис и наказа за втори път Уигън, които могат да съжаляват, че не разпечатаха мрежата на лондончани само веднъж след почивката. Точен в 92-ата минута бе Аруна Коне, за когото това е първи гол с екипа на новия му отбор.

Така Фулъм постига втора поредна победа в Премиършип и общо трета от началото на сезона, с което събира 9 точки и временно се изкачва на 4-то място в класирането, преди изиграването на неделната програма на 5 кръг. Уигън има 4 пункта и засега е на 15-та позиция.

През първото полувреме темпото бе много високо и домакините опитваха да се задържат по-дълго в противниковата половина, но имаха проблеми със създаването на чисти положения. Димитър Бербатов очаквано бе най-сериозната заплаха за вратата на Уигън, като още в 6-ата минута със самостоятелна акция опита опасен изстрел, който обаче бе блокиран от капитана на съперника Гари Колдуел.

В 18-ата минута след центриране в наказателното поле на Уигън Уго Родайега се извиси над отбраната, за да предизвика първата ключова намеса на вратаря Али Ал Хабси. Постепенно към средата на полувремето Фулъм започна да разиграва по-успешно в атака и създаваше неприятности за опонентите си.

В 23-ата минута Бербатов стреля опасно от 20-ина метра, за да спечели корнер в полза на тима си – това бе най-атрактивното отиграване в мача до момента. Домакините отговориха с прекрасен изстрел с глава към далечната греда на Емерсон Бойс, който за малко не откри резултата.

В 30-ата вече топката попадна в мрежата на Уигън, след като Бербатов се осводоби отлично на десния фланг и от границата на наказателното поле сложи кълбото на главата на Родайега. Бившият нападател на домакините наказа бившия си тим с мощен удар от въздуха – 0:1.

До края на полувремето обаче поне на два пъти можеше да се стигне до изравняване – най-близо до това бе Гомес в 37-ата минута, когато със силен удар с левия крак разстресе горната греда на Марк Шварцер.

След почивката Уигън се впусна в предни позиции в търсене на гол, но отбраната на Фулъм се справяше с предизвикателството. Гостите пък имаха възможността да упражнят контраатаките си, като главно по левия фланг Брайън Руис бе доста активен и бе източникът на проблемите за противника.

В 56-ата минута Шварцер направи първата си важна намеса, след като попречи на Аруна Коне да вкара първия си гол с екипа на Уигън. Малко преди това удар с глава на Уотсън бе преминал встрани от гредата на гостите.

Фулъм обаче по брилянтен начин се възползва от малкото си шансове след почивката – първо в 58-ата минута от пряк свободен удар Руис нацели гредата с хубав шут от 20-ина метра. Костариканецът само 120 секунди по-късно проби по левия фланг и подаде успоредно на границата на наказателното поле за Деймиън Дъф. Ирландецът с хладнокръвен удар разстреля Ал Хабси за 2:0 в полза на "котиджърс".

Домакините вендага можеха да върнат интригата, след като грешка в защитата на Фулъм остави непокрит Гомес, който на полупразна врата не можа да се разпише. В 72-ата при центриране от статично положение Колдуел с глава провокира Шварцер да се намесва майсторски, избивайки в корнер.

В 80-ата минута Бербатов можеше да превърне още една добра контраатака в трети гол, но изпусна 100-процентово положение. Митко получи топката отдясно от Стивън Сидуел, като с овладяването се измъкна сам срещу вратаря. За съжаление на лондонските фенове обаче Бербо стреля право в тялото на Ал Хабси и не можа да се разпише.

В 92-ата минута след разбъркване при изпълнение на корнер Коне се пребори за топката и отблизо простреля Шварцер, за да фиксира крайния резултат и да донесе почетно попадение за тима си.