"Дунав мост 2" е над 80% готов

Почти готова е прилежащата инфраструктура към моста от двете страни на реката

по статията работи: Андриян Георгиев | 30.05.2012 | 12:31

На "Дунав мост 2" при Видин-Калафат се доизграждат последните метри от пътната плоча в неплавателния участък на реката, съобщи инж. Алберто Бергара, управител на FCC Construccion, испанския консорциум, който строи моста.

В ход е изграждането на жп естакадата към моста и армирането на участъка за нея върху моста.

Към 30 май, шест месеца преди крайния срок за завършване на "Дунав мост 2", физическото изпълнение на прилежащата инфраструктура от българска страна е над 90% и над 80% - на самия мост.

Изпълнението на инфраструктурата от румънска страна е 95%, съобщи Алберто Бергара, цитиран от БТА.

След завършване на шестото заседание на българо-румънската мониторингова подкомисия вчера (29 май), домакин на която бе Видин, участниците в него провериха строителството на транграничното пътно и железопътно съоръжение. В заседанието взеха участие представители от Европейската комисия, Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията, румънското Министерство на транспорта и инфраструктурата, ръководителите на екипите за Строителен надзор на проекта "Дунав мост Видин-Калафат" от  българска и румънска страна и ръководителите на фирмите-изпълнители. 

"Дунав мост 2" при Видин-Калафат трябва да бъде готов до края на ноември 2012 г.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


13 Dimi Petkov 30.05.2012 | 13:53
Защо да е безсмислено - обосновка дай!
12 ivaylo petrov 30.05.2012 | 13:52
Само да не го потопи някое земетресение. Този мост си е карък.
11 Dimi Petkov 30.05.2012 | 13:51
И то повече от румънската страна.
10 Dimi Petkov 30.05.2012 | 13:50
Изглежда внушително на снимките :)
9 Вуци Тошков 30.05.2012 | 13:47
Ами като са видели, че може и по втория начин, защо да си дават зор? Да не говорим какъв опит има фирмата изпълнител в строежа на мостове...
8 Kosta Kiriakov 30.05.2012 | 13:45
Хаха, хубава работа, ама българска работа. От познати знам, че испанците се били много разглезили покрай българите и ги мързяло да гледат:)
7 Genata Mishev 30.05.2012 | 13:43
И колко безсмислено!
6 Тишо Балабанов 30.05.2012 | 13:43
Видин изобщо няма да усети това дългоочаквано живване. Като приключи строителството към 500 човека остават на сухо.
5 Вуци Тошков 30.05.2012 | 13:42
Малка подробност - мостът е строен с най-евтини материали и след 5-10 години ще има нужда от основен ремонт...
4 Маргарита Казанджиева 30.05.2012 | 13:09
Малко остава!
3 Младен Мммммм 30.05.2012 | 12:37
Най-сетне, исторически стана.
2 ina ina 30.05.2012 | 12:36
Това е добре , тъкмо и Видин да живне малко
1 Минка Кавалджиева 30.05.2012 | 12:34
Още малко и ще си имаме Дунав мост 2; колко хубаво.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.