Най-големият световен производител на тежко оборудване Caterpillar представи рекордна печалба за първото тримесечие на 2011 година.
Американската компания е отчела скок на търсенето на своите продукти, благодарение на което достига печалба от 1.22 милиарда долара или ръст от цели 426% спрямо спечелените 233 милиона долара за миналата година.
Продажбите на технологичната компания също са нараснали с 57% до 12.95 милиарда долара, предава АФП.
Печалбата възлиза на 1.84 долара на акция, което е тримесечен рекорд на всички времена за Caterpillar.
Председателят на компанията Дъг Оберхелман сподели, че е повече от доволен от звездните резултати и повиши прогнозата за цялата 2011 година като предвиди резултати, чупещи рекорди в историята на Caterpillar.
Очаква се продажбите на най-големия в света производител на булдозери, багери и друга строителна техника да достигнат 52 – 54 милиарда долара, а печалбата на компанията за 2011 година да варира между 6.25 долара и 6.75 долара за акция.