Мобилният оператор Vodafone купи филиала на най-голямата телекомуникационна компания в Австралия Telstra в Нова Зеландия за 668 млн. долара, информира BBC.
Vodafone ще използва мрежовата инфраструктура на Telstra, както и гласовите услуги, базата данни, включително и клиентите, предвижда сделката.
Придобиването е обект на регулаторно одобрение. Според анализатори тази стъпка ще създаде по-конкурентен пазар в Нова Зеландия.
И двете компании изостават от доминиращия играч, който има и най-голям пазарен дял - Telecom, притежаващ близо 50% от телекомуникационния пазар в региона.
Сделката беше очаквана, след като Vodafone проучи възможността да закупи от Telstra TelstraClear през миналия месец.