Без ново намаление на гръцкия дълг

Атина прогнозира излизане от рецесията в началото на декември

по статията работи: Елица Елефтерова | 07.01.2014 | 18:01
Без ново намаление на гръцкия дълг
Getty Images/Guliver

Едва ли ще има ново намалениена на гръцкия дълг, смята ръководителят на Европейския стабилизационен механизъм (ЕСМ) Клаус Реглинг. Това обясни той в интервю за германското сп. "Шпигел", цитирано от БТА.

В края на миналата седмица гръцкият вицепремиер и министър на външните работи Евангелос Венизелос изтъкна, че "има възможности и поле за действие за подобряване на структурата на гръцкия дълг, удължавайки например срока на падежите и намалявайки лихвите".

Според Реглинг подобно отписване на дълга, обаче не може да има. В началото на декември правителството на страната прогнозира излизане от рецесията през 2014 г. В бюджета за следващата година за първи път е заложен икономически растеж в рамките на около 0,6%.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


4 dream on 08.01.2014 | 14:34
те толкова намаления и спасителни траншове получиха но положителна промяна така и не се вижда на хоризонта.
3 raicho ivanov 07.01.2014 | 18:46
При гърците положението е тежко, каквото и да си говорим.
2 marina popova 07.01.2014 | 18:44
Грък да си в Европа;)
1 Vili Asenova 07.01.2014 | 18:37
Няма ли да им станат много преференциите на гърците, нека малко да се потрудят за по-доброто си финансово положение. Защо в съюза има страни с привилегии?!

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.